chrome firefox opera safari iexplorer

Шишацький краєзнавчий музей

  • 38000, Полтавська область, смт Шишаки, вул. Корніліча, 22
  • 0 (252) 92-6-08
  • 8.00 – 17.00, перерва – 12.00 – 13.00. Вихідний день: субота,неділя
  • для дорослих – 1 грн., для дітей – 50 коп. Екскурсійне обслуговування – 20 грн.
Варто побачити: зуби та уламки бивня мамонта, мідний казан скіфського періоду, бойова булава та сокира XIII століття, пістоль, шабля XIV ст., зернотерка, перший телефонний апарат Шишак, радіоприймач періоду Великої Вітчизняної війни.
Про музей:

Шишацький краєзнавчий музей розпочав діяльність у 1967 році. Музейна колекція розміщена у шести кімнатах і містить понад 2000 експонатів: архівні документи, археологічні знахідки, експонати, які розкривають події Великої Вітчизняної війни, відбудову, розвиток освіти, культури, медицини, спорту, роки незалежності України. 

В експозиційному залі народознавства приваблюють увагу відвідувачів старовинні побутові предмети: жлукто, коробка та мірниця, коряк і ночви, якими користувалися у давнину.

За останні роки значно оновлено експозицію кімнати про історію селища Шишаки, зокрема матеріалами про колективізацію, Голодомор 1932—1933 рр., про період встановлення незалежності України та соціально-економічний розвиток Шишацького району з 1991р. до сьогодення. 

Експозиція кімнати бойової слави висвітлює героїзм українського народу та шишацьких воїнів-захисників у роки Великої Вітчизняної війни, під час виконання військового обов’язку за межами країни і під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. У вітринах та на стендах розміщені нагороди земляків, особисті речі, фотографії. У цій кімнаті проводяться вечори пам’яті, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, уроки мужності, уроки-миру. 

У п’ятому залі музею розміщені стенди, вітрини, які присвячені видатним людям, всесвітньовідомим митцям літератури та живопису, науки та техніки, життя і творча діяльність яких тісно пов’язана з шишацьким краєм: М.В.Гоголю, В.І.Вернадському, В.Г.Короленку, братам Кричевським, Ю.О.Митропольському, О.П.Довженку, Вірі Пановій, Б.Б,Вахтіну, А.П.Каришину і О.Сластьону. У цій залі діє змінна виставка «Майстри Шишаччини». 

Музей постійно працює над пропагандою декоративно-прикладного мистецтва Шишаччини, організовуючи виставки робіт майстрів: по дереву – А.Сергеєва, В.Михайлиця; вишивальниць М.Тутки, І. Комаристої, М.Устименко, художників – М.Онацька, М.Кармазина, Д.Ігнатова, О.Величко, виставки робіт з солоного тіста та гіпсу О.Бабича, проводяться презентації книг шишацьких письменників та поетів.