chrome firefox opera safari iexplorer

Слов'яносербський краєзнавчий музей

  • 93700 м. Слов'яносербськ, вул. Горького, 100
  • (06473)9-32-94
    066-489-89-98
  • щодня, крім суботи і неділі з 9.00-17.00
Про музей:

Слов’яносербський краєзнавчий музей розташований у селищі міського типу Слов’яносербськ Луганської області. Рішенням виконкому Слов’яносербської районної ради народних депутатів № 72 від 23 березня 1982 року створений, як музей на громадських засадах і відкрив свої двері для відвідувачів до святкування 60-ї річниці створення СРСР. Як музей державної мережі працює з 1991 року. Знаходиться у колишньому приміщенні Слов’яносербського земського училища, спорудженого у 1910 році. Має експозиційну площу 300 кв.м.

У відділі природи в музеї зберігаються палеонтологічна, зоологічна, ботанічна колекція, які включають в себе окам’янілості та стародавні відбитки, чучела тварин і птахів, гербарії лікарських рослин та ін. Історичний відділ включає декілька колекцій з цікавими предметами. Археологічна колекція – від кам’яної доби до епохи раннього середньовіччя, до якого входять вироби з кременю та кераміки. Чисельна колекція пам’яток народної традиційної культури, в якій є  знаряддя праці та предмети житла і побуту кінця ХІХ початку ХХ ст., сільськогосподарський реманент, жіночий та чоловічий костюми, домоткані вишиті сорочки та рушники кінця ХІХ ст. Меморіальні матеріали представлені особистими речами земляків – учасників революційних подій та Великої Вітчизняної війни (фотографії, нагороди, документи, листи, газети, журнали, книжки з автографами, одяг та ін.), а також особистими речами видатних людей нашого краю (шахтарське обладнання Героя Соціалістичної Праці Носачова М.І., нагороди Героїв Соціалістичної праці Квітки В.К.  та Колягіної М.Є., льотний костюм генерала-майора авіації Степанова В.О., сорочка-вишиванка «Почесного громадянина» району Чепурного В.П. та ін.). Нумізматична колекція включає бойові медалі, металеві та паперово-грошові знаки кінця ХІХ початку ХХ ст. Художня колекція представлена творами живопису та різьби по дереву художників-земляків.

До уваги відвідувачів у залі природи фрагменти панорам відкритих степових просторів та водоймищ з тваринами-мешканцями, карти, схеми, діаграми, фотозразки рельєфу, зразки ґрунтів та ін. У 2003 році, до 250-річчя заселення території району сербськими гусарськими полками, була проведена реекспозиція в історико — етнографічному залі, де розкривається історія краю з 1707—1709р.р. до 1917р. В ньому відтворений інтер’єр селянської хати XVII-XIX ст., який дає поняття про житло і побут наших предків, ремесла, якими вони володіли. У 2008 році здійснено реставрацію і приведено до робочого стану ткацький верстат минулого століття.

24 травня

Інші дати
Кирило Стеценко
1882 – український композитор, хоровий диригент, культурний і громадський діяч, священик. Створив кобзарську школу; організатор мандрівних хорових капел, засновник музичної бібліотеки. Автор кантат, опер та ін.  
Розгорнути
100-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
1912 – Михайло Стельмах – український письменник, драматург, фольклорист. Автор поетичних книжок для дітей, романів «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Хліб і сіль» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Нехода
(1910, с.Олексіївка, Харківська область – 1963) - український поет, письменник, журналіст. Збірки: «Початок пісні», «Тобі, кохана» та ін.
«У лісі, лісі темному, Де ходить хитрий лис, Росла собі ялинонька І зайчик з нею ріс.» (Іван Нехода)
Розгорнути
Народився Олександр Богомолець
(1881, м. Київ – 1946) - відомого українского патофізіолога, основоположника школи патофізіологів.
Розгорнути