chrome firefox opera safari iexplorer

Вільнянський районний краєзнавчий музей

  • 70002 Запорізька обл., Вільнянський р-н,
    м. Вільнянськ, вул. Леніна, 41
  • (06143) 4-40-99
  • 8.00 – 16.00,
    вихідний день: субота, неділя
  • Безкоштовне відвідування: 18 травня, 1 червня (для дітей)
Варто побачити: предмети 18 ст. – козацькі кулі, підкови, монети; вироби машинобудівного заводу Классена і Нейфельда початку 20 ст.; особисті речі Героя Радянського Союзу генерала авіації П.П. Калюжного; документи народного артиста СРСР І.С. Паторжинського.
Про музей:

Музей на громадських засадах було відкрито 30 червня 1971 р. На його базі 18 травня 1995 р. розпочав роботу Вільнянський районний краєзнавчий музей. У фондах музею зберігається понад 2 тис. предметів.

До уваги відвідувачів 7 залів. У Залі заселення краю показано історію краю від найдавніших часів до 19 ст.

У Залі початку 20 ст. експонуються предмети побуту, знаряддя праці, документи цього періоду.

Зал революційних подій містить фрагменти зброї, а також особисті речі, документи земляків – учасників революції і громадянської війни. Предмети Залу 20-30-х років розповідають про подальшу історію заводу      ім. Т.Г. Шевченка, колгоспний і суспільний рух. У Галереї Слави розміщено матеріали про видатних людей Вільнянщини – Героїв Радянського Союзу; окрема експозиція присвячена молодим вільнянцям, які загинули під час війни в Афганістані. У Залі Великої Вітчизняної війни експонати розповідають про земляків – учасників бойових дій, про події тих років у краї. У Залі сучасності показано історію подальшого розвитку району, про Вільнянщину сьогодні; тимчасові виставки експонують твори місцевих художників, майстрів і аматорів декоративно-прикладного мистецтва.