chrome firefox opera safari iexplorer

Волноваський краєзнавчий музей

  • вул. Октябрська, 37,
    м. Харцизьк,
    Донецька область.
    86700

  • (06257) 4-22-63
Про музей:

Волноваський краєзнавчий музей був відкритий 29 жовтня 1977 р. як відділ Донецького краєзнавчого музею. У 1992 році відділ був перетворений на державний музей.

Музейна колекція Волноваського районного краєзнавчого музею нараховує біля п'яти тисяч предметів, серед яких: археологічні, природні й письмові предмети, нумізматика, філателія, фото, етнографія, меморіальні речі. Всі вони характеризують матеріальну й духовну спадщину українського й іншого народів, які проживають на території регіону.

Велике місце в експозиції займають предмети різних епох. Серед них: кам'яна сокира епохи бронзи, наконечники стріли скіфської епохи, ніж і наконечник стріл половецької епохи ХІ-ХІІІ ст.ст., намисто катакомбної культури ХХ-ХVI ст.ст. до н.е., астрогал і лощило зрубної культури XV-IXст.ст до н.е., рубало кам'яного віку, кам'яний курант бронзового століття, амулет-пластинка древньоямної культури ІІІ тисячоліття до н.е., устаткування для виготовлення дерев'яних предметів побуту, самовари 1840 й 1870 років.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути