chrome firefox opera safari iexplorer

Знам'янський міський краєзнавчий музей

  • 27400, м. Знам’янка,
    вул. Глібка, 28.
  • 05233- 20909
  • з 8.00 до 17.15
    крім суботи та неділі
  • для дорослого 2 грн., для дітей 1грн., екскурсія: для дітей – 10 грн. для дорослих -20 грн.
Про музей:

Музейний заклад свою історію починає з 1961 року. Тоді, з нагоди 100-річчя з дня смерті Т.Г.Шевченка, внучата племінниця поета К.М.Красицька та її донька А.В.Красицька заснували громадський музей «Кобзарева світлиця». За тривалий час він став знаним не тільки у області, а і далеко за її межами, адже має  в своїх фондах унікальні матеріали історичного і літературознавчого характеру, а також ґрунтовні матеріали генеалогії Красицьких, зібрані краєзнавцем, нащадком шевченкового роду В.Є.Шкодою. Зараз  «Кобзарева світлиця» має статус філії і входить до складу краєзнавчого музею. Дотепер це єдиний шевченківський музей в області.

На сьогоднішній день в музеї діють постійні експозиції: «Природа Чорноліського краю», «Рідне місто моє», «Козацькі зимів’я та найдавніші селянські поселення у Чорноліссі», «Собор негаснучої пам’яті», «Вклонімося великим тим рокам», «Декоративно-ужиткове мистецтво та селянський побут ХІХ – поч. ХХ ст.». Крім постійно діючих експозицій в музеї практикуються тимчасові, присвячені пам’ятним датам та державним святам.

Музей співпрацює з авторитетними громадськими організаціями, зокрема: Всеукраїнський культурно-науковий Фонд Т.Шевченка (м. Київ, президент – Л.О.Красицька), Асоціація дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент – Л.Лук’яненко), Історичний клуб “Холодний Яр” (м. Київ, президент – Р. Коваль))

25 жовтня

Інші дати
Народився Василь Скуратівський
(1939, хутір Великий Ліс Житомирської обл. - 2005) - український письменник, журналіст. етнограф. Автор книг "Берегиня", "Вінець", "Український рік", "Мамина молитва" та ін.
Розгорнути
Народився Султан Амет-Хан
(1920, м.Алупка, АРК – 1971) – видатний радянський льотчик-випробувач, двічі Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Карп Трохименко
(1885, с. Сущани, Київська область - 1979) – український художник. Автор циклу картин «Моя рідна Батьківщина», розписів церков.
Розгорнути