chrome firefox opera safari iexplorer

Знам'янський міський краєзнавчий музей

  • 27400, м. Знам’янка,
    вул. Глібка, 28.
  • 05233- 20909
  • з 8.00 до 17.15
    крім суботи та неділі
  • для дорослого 2 грн., для дітей 1грн., екскурсія: для дітей – 10 грн. для дорослих -20 грн.
Про музей:

Музейний заклад свою історію починає з 1961 року. Тоді, з нагоди 100-річчя з дня смерті Т.Г.Шевченка, внучата племінниця поета К.М.Красицька та її донька А.В.Красицька заснували громадський музей «Кобзарева світлиця». За тривалий час він став знаним не тільки у області, а і далеко за її межами, адже має  в своїх фондах унікальні матеріали історичного і літературознавчого характеру, а також ґрунтовні матеріали генеалогії Красицьких, зібрані краєзнавцем, нащадком шевченкового роду В.Є.Шкодою. Зараз  «Кобзарева світлиця» має статус філії і входить до складу краєзнавчого музею. Дотепер це єдиний шевченківський музей в області.

На сьогоднішній день в музеї діють постійні експозиції: «Природа Чорноліського краю», «Рідне місто моє», «Козацькі зимів’я та найдавніші селянські поселення у Чорноліссі», «Собор негаснучої пам’яті», «Вклонімося великим тим рокам», «Декоративно-ужиткове мистецтво та селянський побут ХІХ – поч. ХХ ст.». Крім постійно діючих експозицій в музеї практикуються тимчасові, присвячені пам’ятним датам та державним святам.

Музей співпрацює з авторитетними громадськими організаціями, зокрема: Всеукраїнський культурно-науковий Фонд Т.Шевченка (м. Київ, президент – Л.О.Красицька), Асоціація дослідників голодоморів в Україні (м. Київ, президент – Л.Лук’яненко), Історичний клуб “Холодний Яр” (м. Київ, президент – Р. Коваль))

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути