chrome firefox opera safari iexplorer

Опубліковано «чорний список» недобросовісних столичних ріелторів

04 грудня 2013 о 13:42
gazeta.ua

Три українських портала з нерухомості — Aviso, FN.ua і Address.ua об'єдналися і створили Чорний список недобросовісних ріелторів та компаній.

У нього потрапили ті, хто розміщує на ресурсах неправдиві або фейкові оголошення. Найчастіше — це недобросовісні посередники, які хочуть залучити дзвінки від потенційних клієнтів, або, так звані, інформаційні агенції, які пропонують клієнтам купити нібито унікальну базу оголошень. Зараз у списку — тисячі різного виду контактів: телефони, e-mail, IP-адреси.

«Завдяки Чорному списку, правильно побудованій системі фільтрації і модерації, а також аналізу скарг користувачів нами блокується близько 90% оголошень, що надходять щодня, а модератори наших сайтів видаляють тисячі не правдивих оголошень в місяць. Це — трудомісткий процес. Але його результат — більш достовірна база, при роботі з якою користувачі витрачають менше часу на пошук нерухомості, а головне — у них набагато менше шансів бути обдуреними», — розповів Максим Школьник, CEO Address.ua.

Лідером першого Чорного списку стало «Агентство нерухомості» на Лук'янівці(розташоване в будівлі метрополітену, 5-й поверх), яке відсзначилось найбільшою кількістю телефонів, телефонуючи на які, клієнт у підсумку виходить на одну і ту ж компанію. В ході журналістського розслідування було виявлено, що агентство продає роздруківки оголошень, які за фактом виявляються липовими або застарілими. Займаючись, по суті, обдурюванням, «Агентство нерухомості» на Лук'янівці стало лідером Чорного списку.

До трійки лідерів увійшли: столичне агентство нерухомості на проспекті Перемоги, 84-а і ArendaSegodnya по вул. Братська, 8, офіс 307, які, як виявилося, працюють за тією ж «лук'янівською схемою», використовують ідентичні договори, розігрують однакову виставу перед клієнтами, при цьому спочатку заманюють саме низькою ціною в оголошенні.

За словами Станіслава Дмитренко, директора онлайн-проектів медіа-групи AVISO, «боротися з такими недобросовісними агентствами вкрай складно, вони як вірус: міняють телефони, адреси, сьогодні на Лук'янівці, завтра — на Оболоні. Нам важливіше донести до користувачів інформацію, що ніяких унікальних баз оголошень на ринку нерухомості немає, а, тим більше, їх не треба купувати за гроші, це чистої води міф, адже всі реальні об'єкти розміщуються в інтернеті на професійних ресурсах».

У той же час, на думку експертів, частка «сміттєвих» оголошень на звичайних сайтах або дошках оголошень в Україні сягає до 70%. Це відбувається переважно з причин технічної відсталості ресурсів, відсутності автоматизованих фільтрів, служб модерації, редакційної політики боротьби за кількість оголошень, а не за їх якість. В такому разі самостійно виявити недостовірне оголошення користувачеві складно, і якщо вже таке трапилося, то експерти радять скаржитися.

Вікторія Теслицька директор департаменту нерухомості медіа-групи AVISO розповіла, що «тільки від користувачів портал щодня отримує близько 100 скарг на день. Найчастіше, саме ріелтори скаржаться на своїх несумлінних колег і просять нас прийняти заходи. Ми блокуємо такого роду оголошення, вносимо їх в Чорний список, а наших користувачів наполегливо просимо не вдаватися до послуг так званих інформаційних агентств, які продають роздруківки або бази даних і не купуватися на занадто низьку ціну, зазначену в оголошенні».

Портали — ініціатори Чорного списку повідомили, що до них вже почали звертатися інші профільні сайти, і вони готові ділитися інформацією з колегами.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути