chrome firefox opera safari iexplorer

Влада провокує ЮНЕСКО внести Софію і Лавру в чорний список

11 липня 2012 о 18:28

Комісія Київради з питань культури та туризму не підтримала проект рішення Київради щодо передачі приватному підприємству «Автодром» земельної ділянки для будівництва адміністративно-громадського центру з паркінгом на вул. Івана Мазепи, 42-А, який внесений до порядку денного завтрашньої сесії Київради.

Про це повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Києво-Печерська Лавра та Софія Київська на межі виключення їх зі Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Складається враження, що влада навмисно провокує світову спільноту на виключення об’єктів, щоб потім робити на цих землях все що захочуть», — заявив О. Бригинець.

Депутат зауважив, що земельна ділянка знаходиться в центральному історичному ареалі, в архітектурній охоронній зоні, в буферній зоні об’єкту всесвітньої спадщини Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

«Зазначена земельна ділянка відноситься до особливо цінних земель, земель історико-культурного призначення, виділяти які можна тільки з дозволу Верховної Ради України. Цією особливістю певних столичних територій київська влада нехтує. Тому що для чиновників і депутатів, на жаль, інтереси забудовників виявляються вищими, ніж інтереси Києва і закону», — наголосив О. Бригинець.

Нагадаємо, на 36-ій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було відмовлено у наданні статусу Пам’ятки Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Андріївській та Кирилівській церквам, що було зумовлено халатним ставленням київської влади до інших об’єктів культурної спадщини в Києві: Софії Київської та Києво-Печерської Лаври.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути