chrome firefox opera safari iexplorer

Дрогобицьку церкву св. Юра можуть не внести до спадщини ЮНЕСКО

26 серпня 2011 о 14:47

Одна з перлин дерев’яної української церковної архітектури – церква св. Юра XVII ст. у м. Дрогобичі – опинилася під загрозою вилучення зі списку дерев’яних церков Карпатського регіону України та Польщі, які перебувають у процесі внесення до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Керівник відділу дослідження пам’яток західного регіону Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури і туризму України, член бюро УНК IKOMOС Микола Гайда та доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка», член УНК ІКОМОС Василь Петрик 23 серпня зафіксували активне будівництво житлового будинку на території історичної плебанії при церкві Св. Юра – в охоронній зоні пам’ятки, в зоні безпосереднього візуального впливу ансамблю церкви як архітектурної домінанти.

На думку фахівців, реалізація цього будівництва суперечить як режиму охоронної зони пам’ятки так і вимогам і критеріям внесення пам’ятки до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Фото ЗІКу

Реставратори одразу ж скерували звернення до Президента УНК ІКОМОС Миколи Яковини, де, зокрема, йдеться: «Хочемо звернути Вашу увагу, що 20 серпня, згідно з інформацією ЗМІ, відбувся виїзд на територію церкви св. Юра голови ЛОДА М. Цимбалюка та нарада щодо виділення коштів на реставрацію пам’ятки і організації внесення церкви до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дивує, що представники виконавчої влади не звернули уваги на ці будівельні роботи, оскільки вже 23 серпня зафіксовано зведення першого поверху та перекриття житлового будинку. Просимо терміново поінформувати про цю кричущу ситуацію голів ЛОДА, Львівської обласної ради, Міністерство культури України та широку громадськість».

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути