chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові шукають забудовників, які руйнують дім, де жив Франко

06 грудня 2013 о 14:32
dailylviv.com

У Львові в центрі скандалу опинилася пам’ятка архітектури місцевого значення неподалік Університету ім. Івана Франка по вулиці Соломії Крушельницької (де, між іншим, розташовується її музей). Не відомі досі забудовники на свій смак відкоригували зовнішній вигляд будівлі, яка є частиною історичного центру Львова, що перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Ще в жовтні управління охорони історичного середовища Львівської міської ради забило на сполох, коли дізналося, що власники квартири в будинку по вул. Крушельницької, 25, самовільно вибили вікна. Тоді, за словами Лілії Онищенко, керівника згаданого управління мiськради, працівникам мерії вдалося припинити будівництво. Проте з часом роботи продовжилися, і вже на початку грудня в будинку, де колись жив сам Іван Франко, з’явилися непередбачені в автентичному проектi двері та сходи.

Роботи, схоже, ведуться вночі, бо застати майстрів управлінцям ніяк не вдається. Охоронцi історичного середовища звернулися до міліції, аби там допомогли врятувати пам’ятку архітектури.

Таке ставлення до історичної спадщини дивує не лише міських чиновників, а й інспекцію Архбудконтролю, яка заявила, що не давала дозволу на перебудову. В інспекції запевняють: щойно міліція знайде власників, інспектори одразу ж проведуть належну перевірку і, можливо, їм вдасться повернути будiвлi iсторичний вигляд.

«Але така перевірка, згідно з пунктом 9 Постанови Кабінету Міністрів № 553, повинна відбуватися у присутності особи замовника, який станом на сьогоднішній день інспекції не відомий, — коментує «УМ» перший заступник начальника інспекції держбудконтролю у Львівській області Віта Федорович. — Адже правоохоронний орган ще не надав відповіді з цього приводу на запит інспекції. Також за таке порушення передбачено штраф». А якщо замовником будівництва виявиться юридична особа, то сума штрафу може сягати і півмільйона гривень.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі