chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові шукають забудовників, які руйнують дім, де жив Франко

06 Грудня 2013 о 14:32
dailylviv.com

У Львові в центрі скандалу опинилася пам’ятка архітектури місцевого значення неподалік Університету ім. Івана Франка по вулиці Соломії Крушельницької (де, між іншим, розташовується її музей). Не відомі досі забудовники на свій смак відкоригували зовнішній вигляд будівлі, яка є частиною історичного центру Львова, що перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Ще в жовтні управління охорони історичного середовища Львівської міської ради забило на сполох, коли дізналося, що власники квартири в будинку по вул. Крушельницької, 25, самовільно вибили вікна. Тоді, за словами Лілії Онищенко, керівника згаданого управління мiськради, працівникам мерії вдалося припинити будівництво. Проте з часом роботи продовжилися, і вже на початку грудня в будинку, де колись жив сам Іван Франко, з’явилися непередбачені в автентичному проектi двері та сходи.

Роботи, схоже, ведуться вночі, бо застати майстрів управлінцям ніяк не вдається. Охоронцi історичного середовища звернулися до міліції, аби там допомогли врятувати пам’ятку архітектури.

Таке ставлення до історичної спадщини дивує не лише міських чиновників, а й інспекцію Архбудконтролю, яка заявила, що не давала дозволу на перебудову. В інспекції запевняють: щойно міліція знайде власників, інспектори одразу ж проведуть належну перевірку і, можливо, їм вдасться повернути будiвлi iсторичний вигляд.

«Але така перевірка, згідно з пунктом 9 Постанови Кабінету Міністрів № 553, повинна відбуватися у присутності особи замовника, який станом на сьогоднішній день інспекції не відомий, — коментує «УМ» перший заступник начальника інспекції держбудконтролю у Львівській області Віта Федорович. — Адже правоохоронний орган ще не надав відповіді з цього приводу на запит інспекції. Також за таке порушення передбачено штраф». А якщо замовником будівництва виявиться юридична особа, то сума штрафу може сягати і півмільйона гривень.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України