chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові шукають забудовників, які руйнують дім, де жив Франко

06 грудня 2013 о 14:32
dailylviv.com

У Львові в центрі скандалу опинилася пам’ятка архітектури місцевого значення неподалік Університету ім. Івана Франка по вулиці Соломії Крушельницької (де, між іншим, розташовується її музей). Не відомі досі забудовники на свій смак відкоригували зовнішній вигляд будівлі, яка є частиною історичного центру Львова, що перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Ще в жовтні управління охорони історичного середовища Львівської міської ради забило на сполох, коли дізналося, що власники квартири в будинку по вул. Крушельницької, 25, самовільно вибили вікна. Тоді, за словами Лілії Онищенко, керівника згаданого управління мiськради, працівникам мерії вдалося припинити будівництво. Проте з часом роботи продовжилися, і вже на початку грудня в будинку, де колись жив сам Іван Франко, з’явилися непередбачені в автентичному проектi двері та сходи.

Роботи, схоже, ведуться вночі, бо застати майстрів управлінцям ніяк не вдається. Охоронцi історичного середовища звернулися до міліції, аби там допомогли врятувати пам’ятку архітектури.

Таке ставлення до історичної спадщини дивує не лише міських чиновників, а й інспекцію Архбудконтролю, яка заявила, що не давала дозволу на перебудову. В інспекції запевняють: щойно міліція знайде власників, інспектори одразу ж проведуть належну перевірку і, можливо, їм вдасться повернути будiвлi iсторичний вигляд.

«Але така перевірка, згідно з пунктом 9 Постанови Кабінету Міністрів № 553, повинна відбуватися у присутності особи замовника, який станом на сьогоднішній день інспекції не відомий, — коментує «УМ» перший заступник начальника інспекції держбудконтролю у Львівській області Віта Федорович. — Адже правоохоронний орган ще не надав відповіді з цього приводу на запит інспекції. Також за таке порушення передбачено штраф». А якщо замовником будівництва виявиться юридична особа, то сума штрафу може сягати і півмільйона гривень.

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі