chrome firefox opera safari iexplorer

10 cвітових стартапів, зроблених в Україні

25 березня 2015 о 11:34

Кількість стартапів, що з'являються в Україні, зростає щодня.

Розумний годинник LaMetric

Цей розумний годинник, зроблений львів’янами, може повідомляти не лише час і температуру за вікном, але й важливу бізнес-аналітику. Наразі це найуспішніший український краудфандинговий проект, який зібрав $370 тисяч, при тому, що «просив» всього $69 тисяч. Виробляють LaMetric на одній з найбільш відомих китайських фабрик Foxconn, де народжуються iPod і iPhone.

Покращувач селфі Looksery

Одеський проект зі штаб-квартирою у Сан-Франциско можна порівняти з надпопулярним нині Instagram (але Looksery покращує фотографії та відео за допомогою фільтрів у реальному часі, а не лише після того, як знімок було зроблено). Одесити вже підписали першу ліцензійну B2B угоду на свою унікальну технологію з азіатським медіа-холдингом, сумарна виплата по якій сягатиме 5 мільйонів доларів.

3D-крамниця Kwambio

В українському магазині Kwambio – дуже незвичний асортимент товару, тому що вазу для квітів, кухонне приладдя, арт-об'єкти, взуття або біжутерію після покупки треба буде надрукувати на власному 3D-принтері. Онлайн-платформа для дизайнерів та користувачів таких принтерів базується у Нью-Йорку та планує старт на квітень цього року. Розробники вже отримали 500 тисяч доларів перших інвестицій.

Робот для тварин Petcube

Створений українськими розробниками Petcube — це своєрідний робот для догляду та розваги домашніх улюбленців. Керувати ним дуже просто — треба лише завантажити додаток для смартфона, після цього можна спілкуватися з тваринами й спостерігати, як невеликий алюмінієвий куб, устаткований Wi-Fi, камерою, мікрофоном, динаміком і червоним малопотужним лазером, грається з твариною, поки вас нема вдома.

LED-спалах Iblazr

Iblazr — LED-спалах, який українці розробили спеціально для тих, хто полюбляє робити селфі або знімати на камеру гаджету за умови поганого освітлення. Це лише один із трьох проектів молодої компанії Concepter: українці працюють також над стабілізатором для зйомки відео на смартфон Cinezis й над месенджером Morzr, який працює в умовах відсутності мережевого зв'язку.

Музичний плеєр VOX

Простий і зручний український плеєр VOX від компанії Coppertino став альтернативою прослуховуванню музики в iTunes та нагадує своїм функціоналом популярний колись Winamp. VOX вже завантажили більш ніж 600 000 разів, ним користуються майже в 135 країнах світу, а сумарний обсяг інвестицій в проект склав більше 500 тисяч доларів.

Органайзер фотографій ZZ Photo

Цей сервіс приводить до ладу домашню фотобібліотеку, сортуючи знімки за різними параметрами. Наприклад, підписує друзів за іменами, розпізнає фото з відпустки, і навіть знаходить котиків на фото, чого не вміє відома Picasa від Google. ZZ Photo названий кращим інтерактивним стартапом України, а також потрапив до списку 150 найкращих стартапів світу за версією австрійської конференції Pioneers.

Швидка граматична допомога Grammarly

Офіси компаніі Grammarly — сервісу перевірки англійського правопису, яким користується вже 5 мільйонів людей у всьому світі — знаходяться у Києві та Каліфорнії. Проект майже невідомий в Україні, але експерти оцінюють його щонайменше у 100 мільйонів доларів: платний веб-сервіс, на думку спеціалістів, заробляє майже 20 мільйонів доларів на рік і це наразі навіть не весь можливий потенціал проекту.

Мобільний сканер Scanner Pro

Додаток Scanner Pro, який перетворює iPhone на сканер, а будь-який документ, сфотографований камерою гаджету – у повноцінний PDF-файл високої якості, оцінили вже 7 мільйонів користувачів у 150 країнах. Корпорація ж Apple в офіційному Apple Store назвала його додатком тижня. Компанія Readdlе, що створила цей додаток, ніколи не приймала інвестицій та не збирається переїздити з рідної Одеси.

Цифровий прибиральник CleanMyMac

Софт для очищення ПК від зайвих файлів CleanMyMac створив 27-річний українець Олександр Косован. Успіх проекту підтверджують не лише мільйони користувачів, але й той факт, що Facebook купив офіційну ліцензію цієї програми на 3500 своїх співробітників. Косован ніколи інвестицій не приймав, але тепер і сам став інвестором, заснувавши на двох з партнером венчурний фонд SMRK у 10 мільйонів доларів.

Джерело: DW
Розділи: Суспільство

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути