chrome firefox opera safari iexplorer

Більшість вершкового масла у магазинах — фальсифікат

21 жовтня 2015 о 15:05
energetik.org.ua

Через тотальне зубожіння українці намагаються знайти найдешевші продукти. Виробники, розуміючи попит на бюджетні товари, активно підсовують нам дешеві продукти. На жаль, ці продукти часто виявляються або неналежної якості або фальсифікатом.

Фахівці незалежного центру споживчих експертиз “Тест” провели дослідження одного з найпопулярніших продуктів — вершкового масла. Результати шокували: якщо у попередніх дослідженнях 40% зразків містили домішки рослинних жирів, то цього разу — 64%.

З одинадцяти пачок масла різних виробників сім виявились фальсифікатом, пише Високий замок. 

Для тестування у різних торгових точках Києва придбали масло таких марок: President, «Срібне», «Ферма», «Яготинське», «Наш молочник», «Гайсинське», «ГОСТинець», «Ах Молоко!», «Эней», Varto та «Хіт продукт».

Найдорожчим зразком виявився французький President – 52,90 грн. за пачку 200 г. Вітчизняне масло коштувало від 9,90 до 18,90 грн. за таку ж пачку. При цьому фальсифікат виявили як серед найдешевших зразків, так і серед масла з середніми цінами (15-16 грн. за пачку). Немолочні жири виявили серед зразків «Ах Молоко!», «Гайсинське», «ГОСТинець», «Хіт продукт», «Эней», Varto та «Срібне».

«Така сумна статистика свідчить про те, що багато виробників намагаються вижити за рахунок нас з вами, фальсифікуючи масло. Ще одним важливим нюансом є те, що торгові мережі свідомо не хочуть забирати фальсифікат зі своїх прилавків. Схоже, їх влаштовує наявність підробок у своєму асортименті — головне, щоб ціна подобалась покупцеві»,— кажуть експерти “Тесту”.

При цьому додають — комбінувати молочні та рослинні жири не заборонено, але такий продукт уже не має права називатись маслом. Якби виробники назвали продукт, наприклад, спредом і вказали на етикетці, що у ньому містяться рослинні жири, жодних претензій до них не було б.

Проблема в тому, що споживач може запідозрити підробку хіба що на смак, тобто уже після того, як придбав фальсифікат. Але експерти радять звернути увагу на ще одну деталь: молочний жир дуже чутливий до температури, тож у морозилці справжнє масло стає дуже твердим і не ріжеться. В холодильнику воно тверде, але не “дубове”. Розрізати можна, але на хліб воно не маститься.

Враховуючи, що у супермаркетах масло продають у холодильниках і морозильниках, то часто підробку можна відчути на дотик — не може справж­нє масло з холодильника бути м’яким. Яка температура холодильника чи морозильника у супермаркеті, можна побачити на термометрі. На вертикальних стелажах термометри є переважно збоку, а на горизонтальних холодильниках — ближче до краю, де проходить вентиляційна решітка.

Буває й таке, що холодильники вимикають з метою економії електрики, і тоді все масло — м’яке на дотик. У такій торговій точці купувати масло не варто взагалі, бо навіть якщо воно справжнє, при неправильному зберіганні там можуть поселитись небезпечні бактерії чи грибки.

26 березня

Інші дати
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі