chrome firefox opera safari iexplorer

Держспоживінспекція забракувала третину дитячого харчування у магазинах

14 жовтня 2012 о 11:43

За дев'ять місяців нинішнього року фахівці Державної інспекції України з питань захисту споживачів зняли з реалізації майже третину усіх перевірених продуктів дитячого харчування, що знаходилися на прилавках вітчизняних магазинів.

Про це розповів начальник відділу планування та нагляду за непродовольчими товарами управління ринкового нагляду Держспоживінспекції України В'ячеслав Бурковський на прес-конференції «Перші роки життя народженого в Україні. Чим годують українських немовлят? Чи відповідають стандартам якості продукти дитячого харчування?», повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Із перевірених з початку нинішнього року 31 тонни продуктів дитячого харчування нами було забраковано та знято з реалізації майже третину», — сказав Бурковський.

При цьому він пояснив, що до основних порушень, зафіксованих інспекторами, належать відсутність супровідних документів щодо якості та безпечності виробів, ігнорування маркування, порушення терміну придатності.

«В результаті перевірок до адміністративної відповідальності було притягнуто понад 6 тисяч службових осіб та інших працівників суб'єктів господарювання, які реалізовували продовольчі товари з порушеннями вітчизняного законодавства, застосовано господарських санкцій на суму, що перевищує 1 млн грн, та адміністративних — на більш ніж 4 млн грн», — констатував він.

За його словами, у нинішньому році держава виділила більше коштів на проведення експертизи якості дитячого харчування в лабораторних умовах. «Нині ця сума становить майже 6,5 млн грн. За такими дослідженнями, із перевірених 60 зразків дитячих йогуртів, питної води та молочних сумішей невідповідність нормативно-правовим документам була зафіксована у чотирьох випадках», — зауважив він і додав, що, зокрема, йдеться про факти заниження частки молочнокислих бактерій та порушення мінералізації.

Принагідно начальник відділу Держспоживінспекції зауважив, що подібною є ситуація й із якістю продуктів харчування для дорослих людей.

«Із понад двох тисяч тонн перевірених хлібобулочних, кондитерських, макаронних, м'ясних та рибних виробів було забраковано та знято з реалізації 36 відсотків», — резюмував Бурковський.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути