chrome firefox opera safari iexplorer

Кожна друга дитяча іграшка в Україні небезпечна, — Держспоживінспекція

13 грудня 2012 о 09:18

Дитячі іграшки, які продаються в Україні, часто не відповідають вимогам. Експерти радять при купівлі перевіряти супровідні документами і звертати увагу на сертифікацію іграшок.

«Результати моніторингу товарів дитячого асортименту показав, що з понад 255 тисяч перевірених іграшок забраковано 154 000, тобто близько 60%», — повідомив начальник управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Сергій Кияниченко.

Він підкреслив, що ці дані стосуються періоду з серпня поточного року донині.

«Практично кожен другий зразок дитячого асортименту не відповідає технічним стандартам», — зазначив Кияниченко. За його словами, відповідно до законів України з тих, хто постачає та реалізує таку продукцію, стягуються штрафи, а товар забирається з продажу.

«Серед цих 60% порушення в основному стосуються відсутності маркування», — зазначив він. Він порадив українцям, купуючи іграшки, просити продавця надавати супровідну документацію та сертифікат якості. Разом з тим, за словами начальника управління, наявність сертифіката ще не забезпечує безпеку іграшки.

Також були оприлюднені результати дослідження дитячих іграшок, які показали, що більше третини іграшок, куплених в Україні, містять токсичні метали. Так, в рамках тестування з 27 листопада по 9 грудня проходила перевірка дитячих іграшок на вміст шести токсичних елементів. Іграшки закуповувалися випадковим чином у магазинах і на ринках міст в країнах регіону Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Результати перевірки показали, що в 164 зразках (29%) з 569 куплених товарів міститься як мінімум один токсичний метал. Більше 80% товарів, придбаних для дослідження, завезені з Китаю.

В абсолютній більшості досліджених зразків (71%) не було знайдено токсичних металів або ж їх зміст не перевищував допустимі норми.

Крім того, результати тестування показали, що з 50 іграшок, куплених в Києві, 19 містять токсичні метали (38%). Таким чином, дослідження виявило, що 7 зразків містять свинець, 10 — сурму, 5 — миш'як, 1 — ртуть, 3 — хром, 1 — кадмій. У п'яти зразках міститься більше одного токсичного металу.

Раніше повідомлялося, що один з найбільших шведських виробників іграшок Top Toy презентував різдвяний каталог своєї продукції, який спровокував скандал по всій країні. У ньому хлопчики були зображені з ляльками, а дівчатка — з пістолетами.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути