chrome firefox opera safari iexplorer

55% іграшок є небезпечними для дітей

24 лютого 2012 о 10:46
Про це заявив заступник начальника управління ринкового нагляду Держспоживінспекції України Микола Дмитрієв.

За його словами, «ситуація у сфері іграшок у нашій країні — критична». Дмитрієв поінформував, що у другій половині 2011 року Держспоживінспекція перевірила сто тисяч іграшок, пише УНІАН.

«55% з перевірених іграшок не відповідали вимогам нормативних документів, були небезпечними для дітей, їх було заборонено до продажу. 98% неякісних іграшок були імпортного виробництва… У 90% випадків – це іграшки китайського виробництва, які реалізуються і дрібними підприємцями, і великими торговими мережами,» — сказав він.

Він підкреслив, що було припинено продаж іграшок на 31-му підприємстві України, які займаються реалізацією іграшок, порушники заплатили близько 6 млн. грн. штрафів.

Експерт пояснив, що найбільш небезпечні м`які гумові іграшки типу качок для купання дітей: такого типа іграшки містять дуже небезпечні для дитячого організму канцерогенні речовини.
«Натуральна гума — дуже дорогий матеріал, тому для здешевлення виробництва і розм`якшення пластика додають канцерогенні речовини», — сказав Дмитрієв.

Він також підкреслив, що цього року заплановано тотальну перевірку іграшок, які продаються в Україні. «Протягом всього року щодня перевірятиметься весь ринок іграшок, зокрема і оптові компанії, які займаються продажем цього товару», — сказав Дмитрієв.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути