chrome firefox opera safari iexplorer

22 липня на Харківщині відзначать 330-річчя обрання гетьманом Івана Мазепи

11 липня 2017 о 11:33

Основні заходи, присвячені 330-річчю обрання на гетьманство І. Мазепи (нагадаємо, що ця дата внесена в офіційний календар пам'ятних та ювілейних дат України 2017 року) пройдуть у селищі Коломак Харківської області 22 липня 2017 року.

Про це повідомляє Оргкомітет з відзначення 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України на сторінці у Фейсбуці.

Близько 12:00 у селищі розпочнеться культурно-мистецький фестиваль «Гетьманська слава», в якому візьмуть участь народні хорові колективи та виконавці з усієї області.

Протягом всього дня в Коломаці працюватиме виставка-ярмарка майстрів народного мистецтва України, ігрові розважальні майданички для дітей, екопарк і т.п.

О 15:00 у центрі селища відбудеться відкриття і освячення пам'ятника гетьману Мазепі (скульптор С. А. Гурбанов), а також офіційні урочистості.

З 16:30 до 18:00 відбуватиметься театралізована кінно-спортивна вистава козацького театру «ХОРТИЦЯ».

З 18:00 до 20:00 — вистава театру реконструкції «Сталеве князівство», показові виступи вихованців кінно-спортивної школи державної зооветакадемії, нагородження переможців конкурсу «Козацький курінь» і т.п.

О 21:00 на місцевому стадіоні розпочнеться прем'єра опери «Мазепа» в постановці Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М.В. Лисенка.

А завершиться святкування салютом і дискотекою для молоді, повідомляють організатори.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути