chrome firefox opera safari iexplorer

Громадський рух «Рідна країна» повертає Києву статус «столиці каштанів»

31 жовтня 2018 о 16:30

Каштани завжди були символом Києва та гордістю киян.  Але столична влада зуміла втягти в корупційний скандал навіть дерева. В 2013 році замість висаджених саджанців нібито сорту “Бріотті”, які мали цвісти криваво-червоним кольором і бути стійкими до захворювань, які закупили міські очільники, виявилися звичайними кінськими каштанами з білим цвітом. Нагадаємо, що каштани були замовлені в Італії і коштували місту близько мільйона гривень з місцевого бюджету.

Громадський рух “Рідна країна” взявся повернути Києву статус “столиці каштанів”. Про ініціативу команди розповів лідер Микола Томенко.

«Останнім часом, як не дивно, каштани стали символом корупції і безпорадності влади. Найбільш показовою стала історія, коли влада витратила близько мільйона гривень на закордонні каштани сорту “Бріотті”, які виявились звичайними кінськими каштанами.

Наша команда «Рідної країни» хочемо повернути Києву каштани “Бріотті”, але вже українські. Для столичної влади розкрию секрет як не витрачати мільйони. Виявляється, цей сорт каштанів вирощують в нашому українському розпліднику Національного заповідника «Качанівка», який ми залучили до співпраці. Цікаво, що цей сорт каштанів удосконалював київський ботанічний сад Фоміна для того, щоб вони могли виживати в складних погодних мовах. Тому  для експерименту ми висадили ці дерева в трьох різних районах.

Ми розуміємо значення каштанів для міста– про них складають вірші та пісні, на них приїжджають подивитись весною туристи і наша місія – підтримати наш символ. Своїм прикладом ми показуємо як при бажанні можна робити місто кращим, не витрачаючи бюджетні кошти».

Голова київського осередку Громадського руху “Рідна країна” Олександр Федоренко додав, що це далеко не перша ініціатива по благоустрою міста, яка обходиться без бюджетних коштів: “Ми плануємо й надалі працювати в цьому напрямку. Київ вже давно не найзеленіше місто Європи. Через величезну кількість забудов ми втратили природне середовище і легені міста. В наших планах зробити все, аби кияни могли бачити з вікон не лише бетонні джунглі”.

Розділи: Суспільство

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути