chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» впорядкувала дорогу до козацького цвинтаря в Трахтемирові

12 листопада 2018 о 17:09

У Трахтемирові на Канівщині небайдужі українці продовжують приводити до ладу козацький цвинтар XVIІ-XX сторіч.

Ініціатор заходів, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко вже не перший рік опікується питанням облаштування та впорядкування місця поховання національних героїв. Влітку команда фонду провела на території цвинтаря толоку та встановила покажчик для туристів.

Цього разу «Рідна країна» на чолі з Миколою Томенком прийняли рішення зробити дорогу.

«Звітую, що, як і обіцяв, наша команда «Рідної країни» продовжує упорядковувати знаменитий цвинтар. Нині зроблено дорогу до місць поховань 17-20 століть. Приємно, що за останній рік тут багато зроблено і колективом Державного історико-культурного заповідника “Трахтемирів” та обласною владою. Разом зробимо Трахтемирів місцем поваги і пошани до нашої історії та приберемо звідси елітних мисливців та олігархів!»

Особливу подяку Микола Томенко висловив Олегу Герасимчуку за допомогу в облаштуванні дороги до козацьких могил, а також за постійну підтримку директору Канівського природного заповідника Володимиру Пилипенку та його заступнику Олегу Петриченку.

Засновник фонду «Рідна країна» також поділився з планами на майбутнє.

«Наступний рік буде роком досліджень. Сюди мають приїхати археологи та науковці. Ми маємо чітко знати яка кількість поховань тут з козацької доби, а яка з кінця 19 століття».

Більше дивіться в сюжеті телеканалу ICTV.

Нагадаємо, що це далеко не перша ініціатива команди «Рідної країни» по збереженню національних історичних пам`яток. Нещодавно в Тарасовій світлиці, що в Каневі, завдяки ініціативі Миколи Томенка був повністю замінений солом`яний дах на більш витривалий та довговічний очерет.

 

facebook.com/m.tomenko

 

facebook.com/m.tomenko

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути