chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття виставки «Всесвіт Олеся Бердника (1926–2003)»

Дата події:29 березня 2012 о 15:00
Місце події:другий поверх ЦДАМЛМ України (територія Національного заповідника «Софія Київська», вул. Володимирська, 22-а)
Більше про подію:

У приміщенні Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбудеться відкриття документально-книжкової виставки «Всесвіт Олеся Павловича Бердника (1926–2003)», присвяченої відомому українському письменнику-фантасту, філософу та громадському діячу.

Експозиція, підготовлена за ініціативи Державної архівної служби України та доньки письменника Мирослави (всього близько 300 архівних документів, примірників друкованих видань, творів живопису, музейних предметів тощо), ґрунтується на фондах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України), Центрального державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України), Центрального державного архіву вищих органів України (ЦДАВО України); Галузевого державного архіву Служби Безпеки України (ГДА СБУ); приватних архівів родини Бердників.

В рамках виставки, що включатиме вісім розділів, будуть широко представлені фотографії О.П. Бердника різних років (індивідуальні та в групах), документи родини письменника; листування з рідними (великий блок складає листування з донькою Мирославою під час другого арешту); розсекречені справи слідства КДБ над О.П. Бердником та ті, що пов’язані з обома його арештами (відповідно 1949 та 1979 рр.). Серед документів літературної діяльності О.П. Бердника – видавничі та редакційні примірники рукописів, кілька поетичних автографів, газетні та журнальні публікації.

В селі Кийлів з донькою Мирославою, поч. 1960-х

1970-і роки у житті О.П. Бердника позначені скандальним виключенням з СПУ (1973 р.) та заснуванням разом з Миколою Руденком та Оксаною Мешко Української Гельсінської групи (1976 р.). Обидві події відображені в експозиції. Найбільша кількість документів пов’язана із реалізацією справи життя О.П. Бердника – заснуванням у 1989 р. громадської організації «Українська Духовна Республіка», що проводила щорічні Всесвітні собори Духовної України.

Останній блок виставки представляє О.П. Бердника як талановитого художника-графіка та фотографа. Презентуються олівцеві та акварельні портрети рідних, «містичні» пейзажі, численні замальовки на листах та листівках до доньки Мирослави; фотороботи з краєвидами Кийлова тощо.

Триватиме виставка до 31 серпня 2012 р.

Додаткова інформація за тел. +380 44 2784985

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути