chrome firefox opera safari iexplorer

31 жовтня Україна переходить на зимовий час

27 жовтня 2010 о 00:51

На території України 31 жовтня 2010 року о 04:00 відміняється дія літнього часу. Стрілки годинників переводять на годину назад.

Перехід на зимовий час останньої неділі жовтня здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.

Перехід на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

Багато лікарів та психологів говорять про те, що переведення годинників — це стрес для організму. Перехід на літній і зимовий час впливає практично на всіх людей, але ступінь цього впливу залежить від індивідуальних особливостей нервової системи кожної людини.

Так, екстраверти переживають дискомфорт, пов'язаний з переведенням годинників, усередині себе, інтраверти – виплескують негативні емоції на оточуючих. «Совам» переведення годинників йде тільки на користь, «жайворонки» збивають свій біоритм, тому що переведення годинників вибиває їх з «зони комфорту» організму.

Проте, як не дивно, зимовий час вважається для нашої країни більш справжнім, аніж літній. Узимку час, що діє в Україні, відповідає природному для її географічного розташування поясному часу – другому міжнародному часовому поясу.

У перші дні переходу на зимовий час психологи радять не планувати справ, пов'язаних з посиленими розумовими і фізичними навантаженнями. Медики говорять, що для повної адаптації на новий часовимір людині, залежно від її темпераменту та інших психо-соматичних характеристик, потрібно від двох до дванадцяти діб.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути