chrome firefox opera safari iexplorer

20–30 хвилин ранкового сонячного світла допоможуть стати стрункішим

11 квітня 2014 о 10:29

Американські дослідники Північно-Західного університету Фейнберга в Чикаго під час невеликого експерименту виявили зв’язок між здоровим ІМТ і кількістю сонячного світла, яке отримують люди.

Виявилося, що люди, які встають рано, зазвичай стрункіше тих, хто любить подовше повалятися в ліжку при запнутих шторах. Справа в тому, що сонячне світло відіграє велику роль в циркадних ритмах, які допомагають регулювати енергетичний баланс.

Американські вчені рекомендують спробувати прокидатися раніше, щоб стати стрункішим.

Проведене дослідження, в якому взяли участь 54 добровольця, показало, що люди, схильні частому впливу сонця, втрачали вагу без спорту і змін у харчуванні.

«Чим раніше людина відчуває сонячне світло в перебігу дня, тим менше її ІМТ, і навпаки — ті, хто отримував сонячне світло пізніше, мав гірші показники ІМТ у групі», — сказала провідний автор експерименту, професор асоціації дослідників неврології при Північно-Західному університеті Фейнберга.

Середній вік учасників експерименту становив 30 років. Для спостереження за освітленістю і циклами сну людей використовувалися спеціальні монітори на зап’ястях. Вони фіксували і вносили в журнал всі зміни протягом семи днів.

У результаті було встановлено, що саме ранкове світло, незалежно від рівня фізичної активності, рівня споживаних калорій, часу сну і віку, допомагало учасникам худнути.

Вчені з’ясували, що частка впливу ранкового сонячного світла на здоровий ІМТ не менше 20 %.

«Світло є найпотужнішим реагентом, який регулює добові ритми і синхронізує внутрішній біологічний годинник з реальним часом. А це відіграє важливу роль у становленні енергетичного балансу», — сказала старший автор дослідження Філліс Зеє.

Всього 20–30 хвилин сонячного світла потрібно отримати в період з 8 до 9 години ранку для того щоб індекс маси тіла почав приходити в норму.