chrome firefox opera safari iexplorer

Резиденція Святого Миколая на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:10-30 грудня 2011 р.
Місце події:«Резиденція Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі», вул. М. Донця, 2, м. Київ, 03061
Більше про подію:

Вельмиповажні пані та панове!

Дозвольте запросити всіх Вас та Ваших малюків з неофіційним, але дружнім візитом відвідати «Резиденцію Святого Миколая»!

Користуючись нагодою, раді вітати Ваші родини із зимовими святами, а також сповістити, що вже втретє на «Мамаєвій Слободі», числа 10, місяця грудня, року Божого 2011, розпочне роботу «Резиденція Святого Миколая».

Офіційний осідок Святого Миколая, а саме резиденція на «Мамаєвій Слободі», почне діяти після підписання «Глейту», або ж «Залізної охоронної грамоти» між Святим Миколаєм та почесними представниками: Єпископом Богуславським – Євстратієм (Зорею) УПЦ КП; громадським діячем та співаком Олегом Скрипкою; козаком Кущівського куреня Війська Запорозького Низового Наказним отаманом – Олегом Юрчишиним та козаком Левушківського куреня – Костянтином Олійником.

Вперше охоронна грамота – «Глейт» – щодо козацької оборони всіх добрих справ Святого Миколая та облаштування його офіційного осідку (резиденції) на садибі Титаря (церковного старости) поруч із Ставропігійною церквою в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці була підписана за обопільної згоди між сучасними українськими козаками та Святим Миколаєм 18 грудня 2009 року.

Тисячі років тому назад давньослов`янське слово «малюк» утворилось із двох слів: «укий», тобто той, що вчиться, – від нього пішло слово «наука», а також слова «малий». Таким чином, українське слово «малюк» означає буквально – дитинка, що набуває знань. Дуже добре, якщо ці знання про те, як творити добро на цьому світі.

Саме таким добрим чоловіком і був Митрополит Мирлікійський, якого ми всі знаємо як Святий Миколай. Миколай, бувшим розумним малюком, бачив всю несправедливість тогочасного світу та непростих людських взаємин, а відтак, коли виріс, став творити добро.

Козаки та козачки «Мамаєвої Слободи» також мають щире прагнення навчити малюків багатьом добрим, чесним, справедливим речам та справам – наприклад тому, як наші прадіди напередодні свята Миколая пекли для дітей в печі української хати печатні медові пряники — «миколайчики». Діти бачили, як змішувалось борошно навпіл із гречаним медом. Яким чином крепко-накрепко вимішувалось руками медове тісто та заштовхувалось дитячими кулачками до різьбленої із липи форми пряничної дошки у вигляді «Рибки-карасика».

Ми хочемо, аби малюки самі навчились трудитись, самостійно виготовляючи медового пундика, а не отримували його задарма від батьків, тільки тому, що вони діти. Перед тим, як поставити медяника випікатись до печі традиційної української хати, господиня на «Мамаєвій Слободі» неодмінно навчить діток великій мудрості, а саме: що це не просто медове печиво у вигляді рибки-карасика, виготовлене за стародавніми рецептами середньовічної України, а прадавній духовний символ, який дозволяв першим християнам 2000-років тому впізнавати один одного серед юрби іновірців.

Риба – це один із найперших і найдавніших християнських символів. Грецькою мовою риба – це Іхфіс (Ίχθύς — авт.), тобто, перші літери словосполучення «Ісус Христос Син Божий Спаситель». Українські діти мають знати, що перші апостоли були рибалками, і Христос сказав, що вони будуть ловцями людей, тобто навертатимуть людей до добра, а Господь Бог і є Добро.

Крім печатних медівників у вигляді рибки-карасика, що будуть кластись до подарункових торбинок малюкам, будуть ще й інші подарункові торбинки, у яких будуть великі медівники із зображенням Коня та написом «Мамаєва Слобода», з фігурою Лева, а також із зображенням постаті Юрія Переможця верхи на коні.

Зображення Коня є символом неуярмленої лицарської волі козаків; Лев символізував у наших прадідів незборимість сили козаків – від того всім відомий оселедець (козацький чуб) у тогочасних польських історичних хроніках мав ще й назву «леверджет», цебто «зачіска лева». Зображення Юрія Переможця верхи на коні, що списом знищує злі сили, мало значення нескореності духу козацької України.

Таким чином, батьки зможуть вибрати для своїх дітей майстер-клас із виготовлення особисто малюком печатного медового пряника – «миколайчика» – в одній із хат на території козацького селища, або придбати торбинку-подарунок, в якій обов`язково будуть: або ж печатний медівник у вигляді рибки-карасика, або ж медяник із зображенням Коня, або пряник із козацьким Левом, або ж печатний медовий пряник із зображенням Юрія Переможця.

До торбинки-подарунка також входять кілька сюрпризів та українських сувенірів від Святого Миколая. Торбинки-подарунки мають різну вартість в залежності від розміру та ваги печатного медівника.

Проте, найголовнішим дарунком для малюка буде те, що Святий Миколай особисто вручить дитині козацьку грамоту-атестат, засвідчену печаткою Війська Запорозького Низового та особистим підписом Святого Миколая, як підтвердження відвідання «Резиденції Святого Миколая» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» біля витоку легендарної річки Либідь.

«Резиденція Святого Миколая» буде працювати з 10 грудня 2011 року до 30 грудня 2011 року (з 10-00 до 16-00) – організованим групам відвідувачів слід здійснювати запис до резиденції Миколая заздалегідь за тел. 044-361-98-48, 093-043-02-77.

Всім іншим – вхід у порядку «живої» черги.

Листи до Святого Миколая малюки можуть надіслати за адресою: «Резиденція Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі», вул. М. Донця, 2, м. Київ, 03061.

Вартість вхідного квитка до «Резиденції Святого Миколая» залежить від ваги печатного медового пряника – «миколайчика», який входить до обраного Вами подарунка. Відповідно, вартість вхідних квитків до «Резиденції Святого Миколая» (цебто вартість подарунка з печатним медовим пряником) на одну особу складає:

  • 40 грн. (подарунок із малим печатним медовим пряником «рибкою»);
  • 70 грн. (подарунок із середнім печатним медовим пряником «рибкою», або з із зображенням фігури Коня та написом «Мамаєва Слобода», або фігурою казкового Лева);
  • 110 грн. (подарунок із великим печатним медовим пряником «Юрій Переможець»).

Дітлахи, котрі матимуть при собі атестат про відвідування ними «Резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі» за 2009 та 2010 роки, отримають додатковий подарунок від сучасних українських козаків – квиток на катання верхи на коні.

Додаткові послуги: майстер-клас із випікання печатних медових пряників або жайворонків, стрільба з лука, катання верхи на конях чи запряжених кіньми возах та санях, майстер-клас з ковальства, гончарства, вишивання, плетіння з соломи, приготування борщу, ліплення вареників тощо (дані послуги узгоджуються попередньо і оплачуються додатково).

Аби діти не нудьгували, стоячи в черзі до «Резиденції», яка в хаті Титаря, повідомляємо, що на господарській частині садибі, тобто в хліву, воловні та свининцю, розміщено «зоопарк домашніх тварин»: коза, вівці на чолі з круторогим бараном, давньоукраїнська порода чорних свиней, кури, гуси, качки. Також діти з батьками, що прийшли до резиденції (за наявності квитка на її відвідання) зможуть безкоштовно отримати гарячий трав`яний козацький чай під назвою «гербата» (лат. — збір трав), який козаки будуть варити безпосередньо на подвір`ї на живому вогні.

Починаючи з 10 грудня 2011 року всі бажаючі зможуть завітати до Миколая на гостину, поспілкуватися з ним особисто, почути старосвітські псалми та піснеспіви на давніх інструментах (ліра, бандура, сопілка), слухняні діти отримають такий бажаний подарунок, неслухи (за згодою батьків) одержать від козаків вербовою різкою по дупі, аби надалі були слухняні.
Дітям із інших місцевостей України (організованим туристичним групам, або дітям із батьками) за попередньої домовленості із адміністрацію «Мамаєвої Слободи» з метою відвідин «Резиденції Святого Миколая» на одну добу може бути надана можливість для проживання безпосередньо на території козацького селища – в одній із хат чи у козацькому бурдюзі (міні-готель, хостел). Тел. для замовлень: 044-361-98-48, 093-043-02-77 , або ел. адреса: mamayevasloboda@gmail.com

Також за пільговими цінами учням та вчителям може бути надане дворазове харчування. Меню складене зі страв середньовічної козацької кухні (борщ, юшка, куліш, тетеря, соломаха, рубці, галушки, вареники, пиріжки, узвар та гербата (трав`яний козацький чай).

А тепер увага!
Наш козацький Новорічний подарунок для дітей, котрим від 20 і до 110 років.

Поки діти спільно з господинями «трудяться» – виготовляють та печуть в печі однієї з українських хат на «Мамаєвій Слободі» можливо свій перший в житті печатний медовий пряник – «миколайчик», крамар та шинкар Лейба, знаменитий на пів Києва тим, що вживає все лише «кошерне», також вирішив проявити свої гендлярські вміння…

Тож з 10 грудня 2011 року по 24 лютого 2012 року (а ж по «Колодій – Масляну») в «Шинку – коса над чаркою», тут же ж таки в козацькому селищі, для дорослих (чоловіків, які мають вуса, та їх чепурненьких дружин) –новорічний подарунок: 50% знижки на хмільні традиційні українські напої (варенуха, чикилдиха, настоянка медова, вишняк та слив`янка) та 20% знижки на всі страви меню наїдків історичної української кухні козацької доби.

Ми навмисне не рахували таке «любиме» багатьма сало, узвар, кисіль, відвар з вишень (компот) та різноманітні чаї, каву, воду. Тож маємо на меті Вас трішки здивувати: в щоденному меню «Шинку – коса над чаркою» одних перших страв аж дев`ятнадцять, аби Ваше пузо вмістило! А загалом меню включає в себе аж 163 різноманітних наїдки козацької Наддніпрянщини. Згодьтесь, мало який заклад може похизуватись подібним вибором. Для салоїдів окремо повідомляємо: сало ми навмисне не рахували, бо ж Лейба чомусь його не любить...

Дуже перепрошуємо, але знижки на хмільні напої та наїдки української стародавньої кухні козацької доби не розповсюджуються на корпоративні заходи та бенкети.

Отже, шинкар Лейба із шинкаркою Настусею «Певною» (надійною) залюбки поторгуються з Вами за витришки, або ж за вареники з «нєтом» (ліниві вареники) та почастують Вас на дармовщинку (бонус) «Дулівкою» (наливка з диких груш)

Бронювання столиків в «Шинку – коса над чаркою» здійснюється за тел... 044-361-98-48; 093-872-48-77, або за ел. адресою: mamayevasloboda@gmail.com

Давайте спільно відроджувати наші давні, самобутні, дідівські традиції!
З наступаючим Вас Новим Роком та Різдвом Христовим!

Новини Дивитися всі