chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти за місяць до тестів опублікувало контрольні роботи для учнів 5-8 класів

12 квітня 2011 о 10:43

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України на офіційному сайті розмістило варіанти Підсумкових контрольних робіт для учнів 5-8 класів з української, англійської, німецької мови, математики, французької мови, російської, а також з історії України та всесвітньої історії.

Як йдеться у анотації до збірок, дані «посібники» призначені для проведення наприкінці навчального року підсумкових контрольних робіт для шкіл з українською та російською мовами навчання.

Ці збірники містять по кілька варіантів контрольних робіт з кожної дисципліни, однакових за структурою та рівнем складності, що дасть можливість перевірити рівень навчальних досягнень учнів.

Нагадаємо, 16 лютого 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України видало Наказ «Про проведення підсумкових контрольних робіт». Згідно з цим документом, з 10 по 20 травня 2011 року у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено підсумкове контрольне тестування з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України, іноземної мови та російської мови (у школах з російською мовою навчання).

Доцільність такого нововведення гостро дискутується як самими освітянами, так і батьками та учнями, оскільки ніхто не був завчасно, з початку навчального року, поінформований щодо такого виду підсумкового тестування.

Таким чином, учням та педагогам, фактично, дали лише 3 місяці для підготовки до 4-х іспитів.

Тим часом, за інформацією ЗМІ, орієнтовні завдання для проведення підсумкових контрольних робіт були віддруковані у друкарні «Літера-Друк». При цьому, право друку усього накладу прикладів тестових завдань було надано харківському видавництву «Ранок» для подальшого комерційного продажу.

Отже, склалася ситуація, коли батьки та учні просто змушені були купувати дані посібники, оскільки тільки там надруковані матеріали, на основі яких, власне, і будуть проводитися дані підсумкові контрольні роботи. У багатьох областях функцію централізованого продажу брошур було покладено на вчителів.

Як повідомлялося, з приводу цієї ситуації Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко звернувся до Генерального прокурора з проханням детально вивчити ситуацію із несподіваним введенням в кінці навчального року підсумкових контрольних робіт, перевірити законність платного розповсюдження брошур з переліком тестових завдань серед учнів 5-8 класів, а також з’ясувати, на яких умовах і ким видавництво «Ранок» отримало виключне право друку даних посібників.

І от, фактично, за місяць до проведення підсумкового контрольного тестування Міносвіти оприлюднило на своєму сайті варіанти контрольних робіт для чотирьох іспитів для учнів 5-8 класів. Що ж, часу залишилося небагато, і є надія, що батьки, які не встигли витратили грошей на комерційні посібники, зможуть роздрукувати ці завдання для своїх дітей з офіційного сайту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Ознайомитися з контрольними завданнями можна тут. 

«Рідна країна»

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...