chrome firefox opera safari iexplorer

Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей

  • вул. Тернопільська, 5,
    смт. Гусятин, Тернопільська обл.
Про музей:

Від 1979 р. експозиція розміщувалася у колишній синагозі (пам’ятник архітектури 17 ст.). У 2006р розпочато переобладнання музейної експозиції в іншому приміщенні.

В основному і науково-допоміжному фондах музею зберігаються понад 16 тисяч експонатів – унікальні колекції викопних решток кісток мамонта й динотерія, кам’яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби, старовинна вишивка тощо.

Музей організовує науково-дослідну, науково- просвітницьку, фондову, експозиційну та виставкову роботу.

Експозиція городища — святилища Богит, яке входило в «Збруцький культовий центр», що оформлена в приміщенні малого експозиційного залу музею у вересні – жовтні 2009року, — стала візитівкою краю і дуже цікавим об’єктом для потоку туристів. Святилище є пам’яткою археології національного значення (охоронний номер 2249).

У складі музею три відділи: природи, археології, історії. Спеціальні стенди розкривають особливості природи Гусятинського краю, його досягнення в економіці. Демонструються унікальні колекції : викопні рештки кісток мамонта, кам’яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби, тощо.

 

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...