chrome firefox opera safari iexplorer

На історичних пам'ятках Києва можуть розмістити QR-коди

18 серпня 2011 о 09:16

Заміну туристичним гідам запропонували столичні веб-дизайнери. На історичних пам'ятках Києва хочуть розмістити кьюар-коди — це зашифровані тексти у вигляді квадрата. Прочитати інформацію можна, сфотографувавши малюнок на мобільний телефон, там він автоматично перетворюється на повідомлення.

Що воно таке -  QR-код, в Україні мало хто знає, констатують автори цих робіт. Чорний квадрат, схожий на лабіринт — це зашифроване текстове чи цифрове повідомлення. Зрозуміти, що там написано можуть.

Тетяна Журій, організатор виставки: «В первую очередь, люди  у которых есть смартфоны или соответствующие программы, т.е., это на основе ОС Android, ну эти все современные телефоны. Люди, у которых есть в телефоне камера. Они тоже могут этим пользоваться. Им немножко сложнее, надо скачать программу, загрузить ее, она бесплатная в Интернете, и тоже расшифровывать эти коды».

Дмитро — перший перехожий, кому вдалося розібрати абстракцію.

Повідомлення англійською хлопець розібрав. І каже, якщо такі коди розмістити на усіх пам'ятках архітектури, іноземні туристи зможуть зорієнтуватися у місті і без гіда.

Дмитро Кордончик, киянин: «Человек, который не может разговаривать по-русски, по-украински, он просто с телефона снял его и у него просто высветилось, что это такое и для чего это тут стоит».

Зашифровані підказки у Києві — лише на виставці, а от у Львові та Вінниці — їх вже задіяли для туризму. У Галицькій столиці QR-коди розмістили на сотні найпопулярніших серед туристів об'єктів. На кожному — по 2 екземпляри — українською та англійською. Наразі у такий спосіб можна дізнатися лише назву та історію визначних місць. Однак, у майбутньому.

Ольга Кочмар, в.о.нач.управління туризму Львівської міькради: «Власники сучасних iPhone, iPad  підносячи до них свої пристрої будуть мати змогу побачити зображення об'єкту столітньої давнини, тобто фотографію, якій 100-150 і більше років. Тобто будуть мати змогу побачити старе зображення об'єкта і сучасне».

Юлія Фінгарет, 5 канал: «Створити QR-код не складно, варто лише відкрити в Інтернеті відповідну програму, ввести туди інформацію, яку ви хочете зашифрувати, і програма перетворить її на код».

Менш ніж за хвилину веб-дизайнер Ольга Луценко створила QR-код сайту 5 каналу.

Ольга Луценко, веб-дизайнер: «Вот у нас есть веб-адрес, мы его копируем, вводим в нужное поле, в одной из закладочек и справа сразу видите, как выглядит этот кьюарчик. Человек сразу телефоном сосканирует, получит веб адрес, и сможет зайти на сайт».

Дизайнерка хоче, щоб усі столичні пам'ятки прикрасили подібними шифрами. Єдина проблема -далеко не кожен має сучасний телефон, щоб їх прочитати.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...