chrome firefox opera safari iexplorer

Для буковинських пам'яток архітектури розроблять QR-коди

18 лютого 2013 о 17:00

Для пам’яток архітектури на Буковині розроблять QR-коди, які міститимуть інформацію для туристів, оптимізовану під перегляд з мобільних пристроїв.

Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Якщо ми кажемо про туризм як один із пріоритетних напрямів роботи крайової влади та важливу складову економіки регіону, то для розвитку галузі і популяризації Буковини нам варто використовувати усі сучасні дієві методи. Наприклад, створити QR-коди для визначних пам’яток архітектури міста й туристичних об’єктів краю», — зазначив він.

Коди дозволять гостям Буковини легко орієнтуватися в місті та області. Особливо це стосується іноземних туристів, які не знають української мови, а інформацію, зчитану з QR-коду телефоном чи планшетом, будуть отримувати англійською та, наприклад, німецькою. Практика таких кодів широко використовується у сусідніх країнах та загалом у світі. Кілька міст України також активно впроваджують їх.

«Така сучасна комунікація із туристами та створення комфортних умов для їх перебування на Буковині — правильний, зручний, дієвий та малозатратний шлях промоції регіону», — підкреслив голова ОДА.

QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код (двовимірний штрих-код). Вміщує більше інформації, ніж штрих-код. Основна перевага QR-коду — легке розпізнавання скануючим обладнанням (в тому числі, й фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використання в торгівлі, на виробництві, в логістиці, туризмі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути