chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент просить пришвидшити ремонт музеїв Лесі Українки

16 лютого 2011 о 12:03

25 лютого 2011 року виповнюється 140 років від дня народження видатної української поетеси, письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), яка народилася у Звягелі (нині місто Новоград-Волинський Житомирської області).

З метою гідного відзначення цієї дати на державному рівні, Верховна Рада сьогодні ухвалила чергову Постанову (реєстр. № 8099), якою рекомендувала Кабінету Міністрів до 22 лютого 2011 року вжити заходів щодо забезпечення ремонту, оновлення експозицій і належного функціонування Літературно-меморіального музею Лесі Українки та Музею родини Косачів у місті Новоград-Волинський Житомирської області.

Також цим документом рекомендовано Волинській, Житомирській ОДА та облрадам подати до організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 140-річчя з дня народження Лесі Українки пропозиції стосовно вжиття відповідних заходів.

Як відомо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки був відкритий у Новоград-Волинському в 1971 році з нагоди 100-річчя від дня її народження. У 1999 році у цьому ж місці був заснований Музей родини Косачів.

Нагадаємо, що автор постанов про відзначення ювілею Лесі Українки на державному рівні Микола Томенко висловив занепокоєння тим, що, не зважаючи на наближення ювілейної дати (25 лютого ц.р.), не вжито жодних заходів з забезпечення ремонту музею Лесі Українки у місті Ялта.

Як випливає з інформації Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим В.Джарти, влада Криму відмовляється здійснити ремонт музею за кошти місцевого бюджету. Окрім того, Кабінет Міністр України ані в 2010, ані в 2011 році не передбачив в Державному бюджеті необхідних коштів.

Водночас, будівля, в якій розміщується музей Лесі Українки в Ялті, збудована у 1886 році, а її вибірковий капітальний ремонт проводився лише у 1985 році. За останні роки в процесі експлуатації прийшли в непридатність перекриття, у зв’язку з аварійністю окремі приміщення музею закриті для відвідувачів.

Через це Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив звернення Президенту України з проханням втрутитися в ситуацію з відзначенням 140-річчя з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки.

«Рідна країна»

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути