chrome firefox opera safari iexplorer

Представлені талісмани Євро-2012. Оновлено

17 листопада 2010 о 11:04

16 листопада 2010 року у Варшаві презентували офіційний талісман Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Це фігурки двох футболістів, одягнуті у форму кольорів національних прапорів України та Польщі. На білій футболці польського футболіста – номер 20, на жовтій футболці українця — номер 12.

Розробкою талісману займався один з найкрупніших мультиплікаційнних концернів Warner Brothers.

Імена для близнюків

Імена футболістам обиратимуть уболівальники. Вони матимуть можливість обрати із трьох варіантів:

  • Славек-Славко
  • Сємко-Стрімко
  • Клемек-Владко.

Голосування триватиме з 16 листопада до 3 грудня, а варіант-переможець буде оголошений 4 грудня.

Голосувати можна на web-сторінці УЄФА, у ресторанах «Макдональдс» в містах-організаторах Євро-2012 та під час турне талісману містами, де проходитиме чемпіонат.

Турне з презентацією талісманів буде проходити:

  • 18 листопада — Познань
  • 20-21 листопада – Львів
  • 23-24 листопада — Донецьк
  • 26 листопада  – Вроцлав
  • 26-27 листопада – Харків
  • 28-29 листопада – Київ
  • 29 листопада – Гданськ
  • 4 грудня — Варшава.

Копія талісманів Євро-2008?

Після офіційної презентації талісманів Євро-2012 багато вболівальників, критиків та експертів почали висловлювати застереження, що вони дуже нагадують талісмани Євро-2008, який проходив в Австрії та Швейцарії.

Тоді розробкою талісманів теж займалася компанія «Warner Brothers», вони вигадали двох братів –близнюків Трікса та Флікса, які були одягнені, відповідно до кольорів національних прапорів Австрії та Швейцарії: перший близнюк у білій футболці з номером 20, другий — в червоній з номером 08.

Змінилося у нових близнюків хіба що кольори футболок та зачіски стали більш густішими.

Щодо імен теж висловлюються застереження. Адже серед пар Славек-Славко, Сиемко-Стрімко, Клемек-Ладко перші імена сприймаються як польські, але другі назвати українськими можна з великою натяжкою.

Так само лунають докори, що польська та українська культури представлені лише забарвленням одягу під національні прапори.

«Враження від цих талісманів сумне, — вважає український художник Кость Лавро, що придумав «котів-футболістів» — головних претендентів на неофіційний талісман ЧЕ (цей конкурс продовжиться до кінця року). — «Уорнер Бразерс» зробила американський варіант, який не має жодного відношення ні до України, ні до Польщі. Жодного українського духу. Зідрали з Євро-2008, лише в гіршому варіанті. Ті талісмани були більш симпатичними».

Талісмани попередніх «Євро»:

За матеріалами УНІАН, СТБ, «Сегодня»

Фото з газети «Сегодня» 


13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути