26 червня о 14:30 відбудеться урочисте відкриття пам’ятника українському поету Тарасові Шевченку в Оттаві. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Канаді.
Цю важливу подію організовує Комітет по встановленню пам’ятника Т. Шевченку в м. Оттаві та Посольство України в Канаді на теренах Українського католицького собору Святого Івана Хрестителя.
За інформацією посольства, на відкриття пам’ятника запрошені відомі політичні, релігійні, громадські лідери Канади та України: сенатори, члени парламенту, дипломати, члени місцевих та національних підприємств та організацій. Список запрошених включає всіх жертводавців які підтримали проект пам’ятника.
Організатори приурочують цю подію двом датам: 120-ій річниці поселення українців в Канаді та 20-ій річниці незалежності України.
Під час відкриття відбудеться яскрава церемонія, що включатиме символічну посадку козацького дуба та закладання землі з могили Шевченка в Каневі.
Закінчиться програма дня святковим концертом за участі Канадської Капели Бандуристів з Торонто під керівництвом Доктора Віктора Мішалова. Також на сцені виступатимуть бандурист Ярослав Джусь, фіналіст конкурсу «Україна має талант -2», танцювальний ансамбль «Світанок» та інші відомі Українсько-Канадські творчі колективи.
На відкритті пам’ятника будуть вшановані імена численних жертводавців, завдяки яким було зібрано кошти. До речі, не всі, адже для завершення проекту потрібна сума у розмірі 75 тисяч доларів.
Створення пам’ятника належить руці відомого скульптора Лео Молома (1915—2009). який проживав у канадському Вінніпезі, де у 1992 році заснував «Сад скульптур Лео Мола». Сьогодні там експонується понад 300 його робіт. Славнозвісний пам`ятник Прем’єр міністру Джону Діфенбейкеру у виконанні Мола прикрашає Парламентський пагорб в Оттаві. Це не перший пам’ятник Шевченка у виконанні скульптора. Лео Молом зокрема створені пам'ятники Тарасові Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі і Санкт-Петербурзі. За свій надзвичайний внесок у розвиток мистецтва митець був нагороджений Орденом Канади (1989) та орденом України (2002).
Детальніше про цю подію можна дізнатися тут.