chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровському художньому музеї відтепер лунатиме гітара

19 червня 2011 о 17:01

Минулого тижня у Дніпропетровському художньому музеї пройшов перший концерт молодої місцевої гітаристки Дар'ї Черниш, про котру люди, що знаються на музиці, говорять не інакше, як про зірку, що сходить на українському академічно-музичному небосхилі. Про це повідомила прес-служба Дніпропетровського художнього музею.

Музеєві пощастило запізнатися із талановитою виконавицею під час підготовки до мистецької події «Ніч у Художньому музеї»: тоді Даша погодилася супроводити своєю грою оповіді мистецтвознавців про музейні експонати ХІХ – початку ХХ століття. Майстерність молодої мисткині причарувала співробітників музею і переконала у тому, що Дар’я Черниш варта того, аби заради лише неї самої влаштувати окремий музейний захід. Даша радо пристала на пропозицію музею дати цикл концертів.

Перший свій музичний вечір у музеї музикант назвала «Подорожжю у часі з класичною гітарою»: вона виконала твори композиторів XVII-ХХ століть: Гаспара Санза, Йоганна Себастьяна Баха, Мауро Джуліані, Августина Барріоса, Роланда Дієнса.

«Мені часто кажуть, що гітара — це не жіночий інструмент. Я з цим не згодна. Це як із мистецтвом взагалі — воно не буває жіночим або чоловічим», — говорить Дар'я Черниш, але зізнається, що інструмент для неї вибрали батьки, коли десяти років віддали її до музичної школи. Після 9-го класу вона вже сама вирішила, що пов'яже життя із музикою, і вступила до Дніпропетровського музичного училища. Відтак закінчила та Дніпропетровську консерваторію. Кілька років працювала у музичній школі, але через те, що не вистачало часу на інструмент, залишила викладання. Своє майбутнє Даша бачить у виконавстві.

Вона переконана, що у Дніпропетровську чимало любителів класичної гітари: це інструмент, на якому чудово звучать композиції різних стилів і різних епох. «Але в нашому місті важко знайти місце, де можна було б послухати саме класичну гітару, тому я вдячна Художньому музею за надану можливість давати концерти тут», — сказала Дар’я Черниш.

«Рідна країна»

фото Володимира Таразевича

8 вересня

Інші дати
8 вересня відзначають:
  • День танкіста.
  • День працівників газової, нафтової та нафтопереробної промисловості України.
  • День пам’яті жертв фашизму.
  • Міжнародний день солідарності журналістів.
  • Міжнародний день грамотності.
Розгорнути
Олександр Івахненко
1931 – український художник, заслужений діяч мистецтв України. Автор перших поштових марок незалежної України.
Розгорнути
Народилася Наталія Ужвій
(1898 – 1986), українська акторка театру та кіно. Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка. В її репертуарі близько 213 ролей у театрі та 20 у кінофільмах («Назар Стодоля», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Украдене щастя», «Українська рапсодія»).
Розгорнути