chrome firefox opera safari iexplorer

В ефірі Радіо «Ера FM» відомі українці читатимуть твори Тараса Шевченка

13 травня 2011 о 14:21

Протягом наступного тижня, з 16 по 25 травня, шість разів на добу в ефірі Радіо «Ера FM» звучатимуть твори Кобзаря у виконанні відомих українців. Про це сьогодні на прес-конференції повідомили ініціатори акції — Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко та генеральний директор компанії «Ера-медіа» Ігор Лоташевський.

Цей проект Фонду «Рідна країна» та Радіо «Ера FM» присвячений 150-й річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні.

Як повідомили організатори, серед відомих громадських та політичних діячів, які читатимуть твори Тараса Шевченка в радіоефірі, будуть:

  • політики Володимир Литвин, Микола Томенко, Олександр Мороз, В’ячеслав Кириленко, Марина Ставнійчук, Олена Бондаренко, Павло Жебрівський, Анатолій Матвієнко;
  • актори Наталя Сумська та Анатолій Хостікоєв;
  • співаки Ніна Матвієнко, Віталій Козловський;
  • композитор і скрипаль Кирило Стеценко;
  • поет та письменник Микола Сом та багато інших.

Серед більш ніж 40 творів, які були відібрані фахівцями Інституту літератури на чолі із заступником директора Інституту, відомим громадським діячем Сергієм Гальченком, слухачі, зокрема, почують вірші Тараса Шевченка «Не завидуй багатому», «Сліпий», «Сон», «Заворожи мені, волхве», «Великий льох», «Мені однаково, чи буду…», «І мертвим, і живим…» тощо.

Представляючи акцію, один з її ініціаторів Микола Томенко нагадав, що в своїх останніх листах Тарас Шевченко виношував мрію та надію повернутися в Україну. «Це повернення на батьківщину – головна ідея та сподівання його останніх листів. Рівно 150 років Тарас Шевченко в Україну повернувся, але, на жаль, вже для того, щоб стати її символом та ідеологом», — сказав М.Томенко. Він нагадав, що ця подія для тогочасної України стала своєрідною маніфестацією «Дуже багато українських класиків стали справді українцями та громадськими діячами саме під час прощання з Тарасом Шевченком», — наголосив він. Тому, за словами віце-спікера, «саме ідея привернути увагу бодай протягом тижня до ідеології Тараса Шевченка, до його творчості об’єднала нас довкола цього проекту».

Реалізація даного проекту засвідчила, що творчість Тараса Шевченка об’єднує дуже різних людей. «Це люди, які навряд чи десь могли бути єдиною командою. А тут єдина команда. Команда поваги до Тараса Шевченка», — підкреслив він. «Отож, протягом тижня, коли віртуально і світоглядно ми будемо згадувати, як 150 років тому ця процесія рухалася від Санкт-Петербурга до Канева, українці по радіо слухатимуть фрагменти відомих і менш знаних творів Тараса Шевченка і зможуть ще раз відчути ширину і палітру його поглядів», — сказав Микола Томенко.

Підсумовуючи, віце-спікер з сумом констатував відсутність цікавих державних проектів, приурочених до річниці перепоховання Кобзаря в Україні. «На жаль, держава в цілому — і місцева, і центральна влада — не спромоглася запропонувати щось цікаве, оригінальне, креативне до цієї події». – зазначив він. Томенко повідомив, що ані Постанова Верховної Ради, ані Указ Президента стосовно належного вшанування пам’яті Кобзаря по базових параметрах не виконані. Він зауважив, що, зокрема, у Каневі не зроблений жоден об’єкт. «Тому виглядає таким чином, що на рівні теорії повага до Тараса Шевченка є у всіх, а на рівні практики поки не складається», — підсумував М.Томенко.

«Рідна країна»

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути