chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні знайшли ще один древній монастир

26 жовтня 2011 о 09:50

В селі Преображенське Сватівського району храм знайшов художник Дмитро Сергієнко з товаришем. Каже, вивчив деякі документи і вирішив дослідити підземелля.

Коли ж знайшов лаз і заліз всередину, був просто спантеличений побаченим.

“Сам храм схожий на такі ж монастирі, як Києво-Печерська і Святогірська лавра, неподалік є Станиця Микулинський. Характер побудови — він замкнутий у коло. Є келії. Тут ми стоїмо — це трапезна. 230 метрів ходів”, — розповідає художник Дмитро Сергієнко.

Преображенський печерний монастир монахи збудували в крейдяній горі орієнтовно в кінці VIII-початку IXстоліття. Це був час гоніння на вірян, які поклонялись іконам. Тож вони втікали від переслідувань і оселялись на вільних землях.

Археологи кажуть, що у монастирі могли одночасно жити та молитися близько 30 відлюдників. Чудодійну силу храму вже на собі відчули перші паломники. Кількагодинне перебування в келіях лікує нежиті та алергії. Священики кажуть, знахідка — справжнє диво. І вони готові проводити служби у храмі.

“Ми збираємося відновити те, що було втрачено. Але знову-таки, відновити, виходячи з своїх міркувань — з церковних. Оскільки це був монастир. Але наука повинна внести свою ясність. І наука її визнає”, — каже священик  Ігор.

Світські чиновники ще самі не визначилися — що робити зі знахідкою. Кажуть, вона може посісти своє місце поряд з Києво-Печерською та Святогорською лаврами. Але своє слово мають сказати вчені. Сюди вже запросили спеціалістів Академії наук України.

“Хотілося б на базі цих Преображенських печер — цього найдавнішого монастиря - створити чоловічий монастир. Зробити там нормальні рекреаційні зони, електроенергію, дороги зробити. Це потрібно робити. Немає жодних сумнівів”, — сказав голова Сватівської РДА Володимир Мормуль.

Археологи припускають, що тут може бути ще один печерний монастир — жіночий — і більш масштабний. Втім, ці припущення ще мають підтвердити науковці найближчим часом. Тож Луганщина може стати місцем масового паломництва вірян та туристів.

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути