chrome firefox opera safari iexplorer

Держбюджет-2010: видатки на утримання центральних органів державної влади зростають

19 вересня 2010 о 18:31

Від перших днів своєї роботи нова влада демонстративно веде боротьбу за зменшення видатків на утримання органів державної влади. Але проект головного фінансового документу країни на 2010 рік, поданий урядом Януковича-Азарова, засвідчив протилежне – ці видатки, навпаки, зростають.

Видатки на утримання Верховної Ради та Секретаріату Кабінету Міністрів у Державному бюджеті хоч і не набагато, але зросли (на 10, 6% та 11,4% відповідно) порівняно з минулим роком.
 
Але на фоні Державного управління справами це зростання виглядає навіть скромним. Так, загальний бюджет ДУС зросте в 2010 році на 28,6% — і це незважаючи на численні заяви особисто Президента про скорочення витрат на обслуговування 
 
При цьому, наприклад, витрати на утримання резиденцій Глави держави планується збільшити майже утричі – із 12 до 34 мільйонів гривень. Витрати на спецмедобслуговування високопосадовців коштуватимуть державі на 65 млн. гривень більше, ніж торік – зростання майже на третину.
А видатки на утримання санаторно-курортного комплексу Держуправління справами зростуть більш, ніж на 50% — з 62 млн. гривень до 96.
 
Більше того, ДУС планує розширяти свою лікувально-оздоровчу діяльність за рахунок створення на базі санаторію «Конча-Заспа» реабілітаційного центру. В 2010 році лише на підготовку кошторисно-проектної документації цієї установи планується витратити 4,5 млн. гривень. 
 
14 з половиною мільйонів гривень коштуватиме платникам податків поява нової статті бюджету «Реконструкція та пристосування Маріїнського палацу в м. Києві». Очевидно, реалізуватиметься давній план В.Ющенка по створенню в цьому історичному приміщенні нової резиденції Президента.
 
Знайшлося в кошторисі Держуправління справами і місце для видатків на створення комплексу «Мистецький арсенал» (5 млн. гривень). Слід, щоправда, зазначити що хоча ця сума і виявилася вищою на 1 мільйон гривень порівняно з бюджетом-2009, проте набагато меншою за озвучені екс-президентом В.Ющенком вимогу у 300 млн. гривень.
 
* Порівняння видатків на ключові центральні органи державної влади у проекті Держбюджету на 2010 рік та Законі про Держбюджет на 2009 рік дивіться у Додатку на сайті http://polityka.in.ua/info/399.htm

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...