chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили парк замків та оборонних споруд у мініатюрі

15 жовтня 2010 о 20:11

Перший у Західній Україні парк фортифікаційних споруд у мініатюрі відкрили в подвір’ї Палацу Потоцьких у Львові. Дев'ять мініатюрних копій протягом року створював реконструктор старовини Ігор Качор. Серед церков та фортець є й ті, яких уже не існує. Дослідник відновлював їх за старовинними описами та малюнками.

Високий замок у Львові — чи не найулюбленіша копія Ігоря Качора. Тепер, каже майстер, будь-хто зможе побачити, який вигляд мала фортеця насправді. Реконструктор витратив чимало часу, щоб дослідити справжні розміри замку, адже копії в парку мають бути зроблені в єдиному масштабі.

Ігор Качор, реконструктор старовини: «В парках-мініатюр світових загальноприйнятий масштаб 1 до 25. Тут в нас є в два рази менший масштаб. Тут, бачите, від території залежить — для тої території більший масштаб не відповідав би, він би тут не помістився просто».

Головна відмінність, яка вирізняє львівський парк від інших європейських, це те, що кожна споруда вибудована, як і справжні фортеці — з міді, цементу та гравію. Директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, на території якої розташувався парк, каже — є в них макети білоруських і польських замків, проте найбільшої уваги заслуговують вітчизняні зразки фортифікаційного мистецтва. Наприклад — православна церква 15 сторіччя з подільського села Сутківці.

Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв: «Церква в Сутківцях є то одна з перлин оборонної архітектури церковної, в церкві бійниці скрізь. Це оборонялися, бо треба було оборонятися і з Сходу, і з Заходу».

Ініціатори кажуть — не обійшли увагою і людей з вадами зору. Навесні, коли закінчать облаштовувати парк, незрячі зможуть на дотик відчути усю архітектурну велич фортифікаційних споруд.

Юрій Гнатковський, ініціатор створення парку: «В багатьох європейських країнах в багатьох містах перед входом на якусь площу представлено ту площу в мініатюрі і дуже багато незрячих туристів, або незрячих горожан можуть підійти і попробувати архітектуру площі руками».

Реконтруктори мріють поповнити парк ще щонайменше двадцятьма експонатами, створеними за ескізами Ігоря Качора. Але на заваді брак коштів. Адже кожна зменшена модель замку коштує від 10 до 25 тисяч гривень.

Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

Фото з сайту http://eurorukh.lviv.ua

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути