chrome firefox opera safari iexplorer

Алкоголь більш небезпечний для людей, ніж наркотики

01 листопада 2010 о 10:16

Алкоголь більш небезпечний для людей і суспільства в цілому, ніж наркотики. До такого висновку прийшли британські експерти після дослідження, в ході якого проводився порівняльний аналіз: який негативний вплив на людський організм і суспільство надають вживання алкогольних напоїв і різних наркотичних засобів.

Враховувалися різні критерії: як швидко розвивається залежність, ступінь впливу на психіку, якої шкоди завдає організму, яку роль відіграє в руйнуванні сім'ї, у скільки обходиться суспільству в плані економічного збитку — витрати на боротьбу з поширенням, втрата робочого часу, злочинність, лікування, утримання у в'язницях і т.п.

Згідно з результатами досліджень, оприлюдненими в неділю на сайті авторитетного міжнародного медичного журналу Lancet, найбільш згубними для індивідуумів визнані героїн, крек і синтетичний наркотик метамфетамін. Але по негативному соціальному ефекту на перше місце вийшов алкоголь, за яким слідують героїн і крек. Марихуана і такі синтетичні наркотичні субстанції, як ЛСД та екстазі, виявилися далеко позаду.

Зайняти верхню сходинку в цьому своєрідному «табелі про ранги» алкоголю, за словами експертів, допомогли його доступність і поширеність, а також руйнівні наслідки не тільки конкретно для тих, хто їм зловживає, а й для оточуючих людей. «Ви тільки подивіться, що коїться на кожному футбольному матчі», — прокоментував висновки дослідження професор психіатрії Амстердамського університету Вім ван ден Брінк.

Експерти також врахували, що надмірне споживання алкогольних напоїв згубно позначається буквально на всіх органах людини, є однією з основних причин дорожньо-транспортних пригод та скоєння злочинів.

Автори дослідження переконані, що оголосити поза законом виробництво і продаж алкоголю було б непрактично і неправильно. «Ми не можемо повернутися до часів дії сухого закону (у США, з 1920 по 1933 рр...), — зазначив Леслі Кінг, радник Європейського центру моніторингу наркотиків і наркоманії, штаб-квартира якого знаходиться в Лісабоні. — Алкоголь занадто укорінився в нашій культурі і нікуди не дінеться».

На думку Кінга, у протистоянні «зеленого змія» урядам слід більше витрачати коштів на просвітницькі програми, зосередитися на лікуванні алкоголіків, підвищувати ціни на спиртову продукцію.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути