Спроба прожити місяць на 907 гривень – саме стільки становить прожитковий мінімум — обернулась провалом. Експеримент організував Національний форум профспілок України.
За 29 гривень і 25 копійок на день жоден з п'яти учасників випробування місяця не прожив.
Іван Місяць вилетів з експерименту за 4 дні до кінця, в нього закінчилися гроші. Така сама історія у Ганни Покотило. Із купленої на прожитковий мінімум їжі залишилась лише картопля. На ній протягти не змогла — заклала свої 20 гривень.
Луганський студент Леонід Алпатов тиждень тому захворів і 200 останніх гривень витратив на лікування.
За словами учасників експерименту, з життя на мінімум, найбільше за все вони витрачали на їжу та оплату комунальних послуг, потім – на проїзд, побутову хімію, лікування та форс-мажорні обставини (наприклад, ремонт взуття).
Учасники експерименту їли смажену картоплю, квашену капусту, пили чай без цукру. З солодощів дозволяли собі лише йогурт, а купівля молока та сиру зробили діру в мінімальному бюджеті.
«Мені довелося навіть порахувати картоплини – скільки в мене, чи мені хватить на місяць. На день ішло по 5-6 картоплин, залежно від того, які вони за розміром. А якщо буду їсти кашу, то я трошки зекономлю», — розповіла Ганна.
Єдиний плюс від життя на прожитковий мінімум, який вона відкрила для себе – струнка фігура. За місяць жінка схудла на 7 кілограмів.
З 1 жовтня прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на рівні 907 гривень. Згідно з діючими державними стандартами, рядовий українець може дозволити собі з'їсти впродовж місяця 165 г. сала, 1,290 кг яловичини, 630 г. свинини, 1,140 кг птиці, трохи більше 5 кг білого хліба, 7,800 кг картоплі, близько 2 кг помідорів і огірків разом узятих, 4,920 кг фруктів і ягід.
За альтернативними оцінками НФПУ прожитковий мінімум становить 2356 гривень.