chrome firefox opera safari iexplorer

Прожитковий мінімум в Україні втричі менший від потреби, — профспілки

02 квітня 2012 о 15:24

Реальний прожитковий мінімум для громадянина України на 2-3 тисячі гривень вищий від офіційно задекларованого владою.

Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук, повідомляє прес-служба НФПУ.

В той самий час, підкреслив Мирослав Якібчук, якщо врахувати справжні витрати для однієї особи – і, що важливо підкреслити, – з урахуванням необхідних щомісячних житлово-комунальних платежів та офіційного рівня інфляції, прожитковий мінімум має становити не 1037 грн, а щонайменше 3900 грн.

Якщо ж враховувати неофіційний рівень інфляції, який, за даними деяких незалежних експертів, сягає 40–42%, середнє значення реального прожиткового мінімуму для однієї особи має становити 5000 гривень.

З огляду на цю розрахункову суму, запропоноване чинною владою середнє значення прожиткового мінімуму на 3963 менше, ніж всі елементарні витрати, необхідні для забезпечення мінімального фізіологічного, соціально-культурного, комунікативного та інформаційного існування особи у сучасному світі.

«Призначаючи прожитковий мінімум, влада, зокрема, не враховує інфляцію, транспортні витрати та оплату ЖКГ, не кажучи вже про культурні потреби. Уряд просто прирікає народ України до повільного вимирання від голоду і хвороб, пов’язаних з недоїданням або нікчемною системою «безкоштовної» охорони здоров’я», – сказав Якібчук.

Нагадаємо, Національний форум профспілок України проводив соціальний експеримент «Як прожити на прожитковий мінімум».

П’ять українців впродовж місяця намагалися прожити лише на суму, передбачену офіційним прожитковим мінімумом та виділену НФПУ для експерименту. Кожен учасник вів щоденник, в якому записував свої видатки та враження від життя на 29 грн. 25 коп. в день.

До кінця місяця протрималась лише 47-річна вчителька з Івано-Франківщини, інші з різних причин зійшли з дистанції.

Експеримент завдяки увазі центральних ЗМІ набув широкого розголосу.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути