chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям подовжать робочий день?

04 листопада 2010 о 14:57

Наступного пленарного тижня може бути розглянутий і ухвалений проект нового трудового кодексу, раніше підтриманий Верховною Радою у першому читанні.

Про це повідомив Радіо «Свобода» голова Федерації профспілок України, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара, який є одним із авторів проекту кодексу.

Водночас, у Конфедерації незалежних профспілок України кажуть, що в разі ухвалення Трудового кодексу, запропонованого ПР, наймані працівники будуть позбавлені захисту у відносинах з роботодавцем.

Тому Конфедерація робитиме все, щоб не дозволити парламентській більшості ухвалити згаданий документ, заявив голова Конфедерації, народний депутат від БЮТ Михайло Волинець.

Найбільше дискусій викликала стаття про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин на тиждень до 48. Відтак, на думку Волинця, новий трудовий кодекс змусить українців працювати більше за ті ж гроші.

«Роботодавець на будівництво не підвіз цеглу або бетон, а будівельники вигрібали сміття, чимось там займалися другорядним, але вони не виконували основну роботу, не будували стіни. Через 6 годин підвіз матеріали і сказав: будете працювати ще 8 години — ви перебували у режимі очікування виконання роботи», — навів приклад Волинець.

За його словами, документ узгоджувався майже 8 років тому і за цей час зазнав докорінних змін.

Вже наприкінці листопада бюро Міжнародної організації праці планує винести оцінку документа, тому «регіонали» поспішають ухвалити новий трудовий кодекс до оприлюднення цього рішення, каже Волинець

Однак ініціатори нового кодексу наголошують на необхідності адаптувати трудове законодавство України до реалій сьогодення, адже чинний трудовий кодекс, ухвалений 40 років тому, правники вважають застарілим.

За словами Хари, новий Трудовий кодекс спрямований на розвиток бізнесу і враховує інтереси роботодавця, а тому в Україні з'явиться стимул вкладати гроші у розвиток бізнесу і створювати нові робочі місця.

Він зазначив, що нинішній кодекс законів про працю хоч і зазнав чимало змін, але по своїй суті залишається соціалістичним, бо у ньому відсутня ідеологія нинішньої економіки з ознаками капіталізму.

Щодо тривалості робочого дня Хара відзначив, що йдеться про можливість її збільшення в окремих випадках.

«Не всі виробництва можуть впоратися у межах восьмигодинного робочого дня, наприклад: у сільгоспроботах за вахтового методу роботи, водії, машиністи та інші працівники, що не можуть за 8 годин переривати роботу. Крім того, чинний кодекс законів про працю не обмежує тривалість робочого дня. Тобто протягом тижня має бути 40 годин, але в цих межах можуть бути коливання. А нашим кодексом впроваджуються обмеження», — каже Хара.

У Партії регіонів твердять, що проект трудового кодексу погоджений з Міжнародною організацією праці.

10 квітня

Інші дати
Микола Касьян
1937 –  український лікар, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні.
Розгорнути
Народився Віктор Близнець
(1933, с. Володимирівка Кіровоградської обл. - 1981) - український письменник. Переказав для дітей "Повість минулих літ". Автор книжок "Ойойкове гніздо", "Паруси над степом", "Древляни", "Звук павутинки", "Женя і Синько", "Як народжується стежка", "Земля світлячків", "Людина в снігах" та ін.
Розгорнути
Народився Петро Нестеровський
(1914, м. Варшава, Польща - 1998) - український драматург, театральний критик. Автор п'єс "В дорозі", "Гірська балада", кіноповісті "Юність Заньковецької". За йогго сценаріями знято фільми "Леся Українка", "Михайло Коцюбинський".
Розгорнути
Народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (Степан Іванович Скрипник)
(1898, м.Полтава – 1993) - український церковний діяч, Патріарх УАПЦ, Перший Святійший Патріарх УПЦ-КП.
«Наявність кількох православних церков є дійсністю під сучасну пору. Це нездоровий стан. Главам цих Церков треба зійтися і побути разом так довго, аж поки не знайдуть усього потрібного для об’єднавчого Акту. А потім, на Соборі обрати одного предстоятеля, Патріарха Київського і всієї України» (Патріарх Мстислав)
Розгорнути