chrome firefox opera safari iexplorer

Новий Трудовий кодекс: без відпустки, без відпочинку, без гарантій

15 березня 2012 о 13:14

Перший заступник голови Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Юлія Копнінська-Петриченко повідомила, що новий Трудовий кодекс передбачає необмежений робочий день, скасування закону про відпустки, а також збільшення випробувального строку до 6 місяців.

Проект нового Трудового кодексу складається з 9 книг, кожна з яких розділена на графи і розділи та містить 444 статті, оскільки передбачає, крім статей з Кодексу законів про працю, містити й інші закони, які на сьогоднішній день регулюють трудові відносини. З його прийняттям будуть скасовані Закони “Про відпустки” та “Про колективні договори”", – говорить експерт.

“За результатами юридичної оцінки проекту Трудового кодексу, проведеної профспілковими організаціями країни, новий Трудовий кодекс спростить процедуру звільнення з роботи, фактично збільшить тривалість робочого дня і тижня, легалізує відеоспостереження на робочому місці, дасть право роботодавцям приймати постанови, які заміщають колективні трудові договори та звузить права і можливості профспілок”, – відзначає Копнінська-Петриченко.

При цьому за її словами, випробувальний термін при прийнятті на роботу збільшено з 3 місяців до 6. “І всі прекрасно розуміють, що потім ручкою помахають і все, і сплатять відповідно”, – підкреслила експерт.

“Серед недоліків документа також потрібно відзначити невизначеність і неоднозначне трактування безлічі нових термінів і положень, які можуть тлумачитися по-різному в залежності від реалій сьогодення і напрацьованих відносин між роботодавцем та працівниками. Даний факт надає широке коло можливостей юристам-практикам у разі розгляду існуючого трудового спору в судовому порядку”, – сказала вона.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути