chrome firefox opera safari iexplorer

Новий Трудовий кодекс: без відпустки, без відпочинку, без гарантій

15 березня 2012 о 13:14

Перший заступник голови Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів Юлія Копнінська-Петриченко повідомила, що новий Трудовий кодекс передбачає необмежений робочий день, скасування закону про відпустки, а також збільшення випробувального строку до 6 місяців.

Проект нового Трудового кодексу складається з 9 книг, кожна з яких розділена на графи і розділи та містить 444 статті, оскільки передбачає, крім статей з Кодексу законів про працю, містити й інші закони, які на сьогоднішній день регулюють трудові відносини. З його прийняттям будуть скасовані Закони “Про відпустки” та “Про колективні договори”", – говорить експерт.

“За результатами юридичної оцінки проекту Трудового кодексу, проведеної профспілковими організаціями країни, новий Трудовий кодекс спростить процедуру звільнення з роботи, фактично збільшить тривалість робочого дня і тижня, легалізує відеоспостереження на робочому місці, дасть право роботодавцям приймати постанови, які заміщають колективні трудові договори та звузить права і можливості профспілок”, – відзначає Копнінська-Петриченко.

При цьому за її словами, випробувальний термін при прийнятті на роботу збільшено з 3 місяців до 6. “І всі прекрасно розуміють, що потім ручкою помахають і все, і сплатять відповідно”, – підкреслила експерт.

“Серед недоліків документа також потрібно відзначити невизначеність і неоднозначне трактування безлічі нових термінів і положень, які можуть тлумачитися по-різному в залежності від реалій сьогодення і напрацьованих відносин між роботодавцем та працівниками. Даний факт надає широке коло можливостей юристам-практикам у разі розгляду існуючого трудового спору в судовому порядку”, – сказала вона.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути