chrome firefox opera safari iexplorer

Профспілки назвали новий Трудовий кодекс «рабським законодавством»

29 квітня 2013 о 20:32

Новий проект Трудового кодексу, внесений у парламент регіоналами, скоротить функції і знизить активність профспілок, заявив голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук.

«Буде масове закриття профспілок на підприємствах або практично будуть залишатися профспілки, які будуть лояльними до роботодавців», — сказав він.

Як пояснив Якибчук, керівника профспілки буде призначати роботодавець.

Він також зазначив, що основні положення попереднього проекту Трудового кодексу збереглися і в новому, зареєстрованому у парламенті. «Вони фактично не зазнали змін», — додав Якибчук.

При цьому він підкреслив, що кодекс «за своїми правами і статтями схожий на рабське трудове законодавство».

Він прогнозує, що документ буде прийнятий за кілька днів до парламентських канікул, «коли відповідно вже народ почне відпочивати, і масові акції ніхто не здійснюватиме».

Якибчук також висловив думку, що «беручи Трудовий кодекс, влада намагається зменшити активність профспілок, просто фактично ліквідувати профспілки як громадську структуру, яка захищає найманих працівників».

Нагадаємо, що народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян і Ярослав Сухий внесли у Верховну Раду проект Трудового кодексу. Відповідний законопроект №2902 був зареєстрований 22 квітня. Раніше Верховна Рада VI скликання прийняла в першому читанні проект Трудового кодексу, який не підлягав розгляду парламентом нинішнього скликання.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути