chrome firefox opera safari iexplorer

Робочий день хочуть збільшити до 10-12 годин

15 травня 2012 о 15:26

Найближчим часом у Верховній Раді розглядатиметься проект Трудового кодексу.

Його прихильники наголошують на тому, що трудове законодавство потребує змін, а чинний Кодекс законів про працю застарілий. Зовсім іншої думки парламентарії від опозиції, пише Голос України.

Зокрема, народний депутат Михайло Волинець («БЮТ-«Батьківщина») під час прес-конференції заявив, що люди, які представляють великий бізнес, намагаються значно погіршити становище найманих працівників.

Адже в проекті Трудового кодексу передбачається збільшити: випробувальний термін —до шести місяців, робочий день — до 10—12 годин, а робочий тиждень — до 48 годин.

Також у проекті сказано, що людина може відпочивати під час робочої зміни. «Мені це не зрозуміло, адже це дає підстави роботодавцю збільшувати робочий час», — зазначив народний обранець.

Крім того, за його словами, у новому Кодексі передбачено застосовування технічних засобів контролю за працівником на робочому місці, тобто відеоспостереження, звукозапис тощо. Це використовуватиметься як доказ у суді під час звільнення. Але, зауважив М. Волинець, не виписано, як роботодавець зберігатиме ці матеріали запису і контролю. Таким чином людина залишається незахищеною.

А ще, розповідає народний депутат, в цьому проекті послаблюється роль профспілок. Зокрема, немає розділу про їхні права. А у разі порушення прав працівника, він наодинці залишається з роботодавцем і судовою системою. Тоді виникає запитання, навіщо потрібні профспілки?

Парламентарій впевнений, що новий Трудовий кодекс викличе ще більший резонанс у суспільстві, ніж Податковий.

М. Волинець повідомив, що громадські організації за участю вільних профспілок 21 травня проведуть пікетування погоджувальної ради.

«Якщо парламентарії не зрозуміють, що такий проект Трудового кодексу не можна приймати, то ми стягнемо великі сили зі всіх куточків країни саме на дату прийняття проекту в остаточному змісті», — сказав він.

А народний депутат Юрій Кармазін («НУ—НС») оцінив проект Трудового кодексу як реакційний наступ на права людей праці. Зокрема, за його словами, в проекті суттєво погіршуються умови і гарантування прав громадян порівняно з чинним законом.

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути