chrome firefox opera safari iexplorer

Анімованим «Щедриком» відкрилася зимова Країна мрій

02 грудня 2010 о 10:42

Відому у світі українську щедрівку лідер гурту Воплі Відоплясова втілив по-особливому, заспівав і зняв її у вигляді мультиплікаційного музичного кліпу. Роботу презентували в перший день зими на Мамаєвій Слободі у Києві, кутаючись від кусючого морозу.

Сценарій кліпу за місяць роздумів написав професійний казкар Сашко Лірник. Картина розповідає різдвяну історію маленького хлопчика з майбутнього, який знайомиться з найголовнішим святом на Землі — Різдвом, подорожуючи в часі та просторі — із сучасного міста до стародавнього казкового села. У мультику злі правоохоронці, пузаті бізнесмени на крутих машинах та поп-діви обертаються на дітей, які потім виростають та стають добрими людьми.

Лірник Сашко, казкар:
— Похмуре місто, в якому навіть сніг підчищають, нічого людського не залишилося, всі поспішають, гроші, робота. І тут раптом всередині цього міста є загублене місце, де зберігся той світ, коли ми ще маленькими були: бабця, дідусь, вертепчик стоїть, хатки красиві. В ту хатку заходять дітки-колядники, а за ними дорослі. Дорослі змінюються, стають тими, ким є насправді. Якщо він бізнесмен, але насправді хоче на коні скакати, медяники лизати, або якщо вона поп-зірка, а насправді хоче бешкетницею бути... Це дійсно різдвяна казка, її було дуже складно втиснути в маленький проміжок часу. Але колись може у нас з’явиться можливість, і її ми розгорнемо у справжній повнометражний мультфільм.

Працювало над картиною 15 людей протягом 5 місяців. На персонажів та антураж пішло 150 кг пластиліну, а на казковий лапатий сніг — 100 кг солі.

Степан Коваль, режисер-мультиплікатор:
— Під час підготовки мультика було наліплено більше сотні персонажів. Якщо загалом їх десь 10-15, то кожного переліплювали по 5 по 10 разів, тому що під час роботи персонажі руйнувалися, їх було важко анімувати. Солі купили 100 кілограм, бо це простий доступний матеріал. Сіль не зовсім біла, сірувата, а для зйомок білий колір якраз не потрібен.

Олег Скрипка

Степан Коваль, Олег Скрипка та Лірник Сашко під час презентації мультика


Пластилін

Пластиліновий персонаж

Мультиплікаційним «Щедриком» Олег Скрипка задав святковий настрій і розповів, що різдвяна Країна мрій розпочнеться вже 8 грудня, коли на Мамаєвій Слободі оселиться Святий Миколай.

Олег Скрипка, організатор фестивалю «Країна мрій»:
— В мене вже давно була така ідея — об’єднати українські свята одним фестивалем, одним заходом. І в цьому році ми робимо це в партнерстві з Мамаєвою Слободою, тому що я вважаю, що це найкраще місце якраз для такого заходу. Можна з дітьми приходити сюди, є хати, де можна погрітися, поїсти борщу і вареники. Концерти будуть відбуватися на вулиці, ходитимуть колядники, тут є можливість розвести відкритий вогонь, біля якого можна грітися і подавати людям гарячі напої. Мамаєва Слобода відкрита щодня, а ми свої заходи робимо по святах.

Дорослих і дітлахів на Мамаєвій Слободі потішить катання на санях, льодова гірка-ковзанка, ярмарок народних майстрів, смачна традиційна кухня. Також на гостей чекатимуть обряди «Маланки та Василя», Різдвяний Вертеп під проводом Тараса Компаніченка, обряд «Кози», зустріч малечі зі Святим Миколаєм, найцікавіші казки від Сашка Лірника, врочисті колядки, щедрівки і святкові виступи Олега Скрипки, Тараса Чубая та інших українських музикантів. Урочистим фіналом зимових свят стане грандіозне ритуальне дійство на Водохреща – купання в ополонці озера Красовиця та змагання за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест), яке відбудеться 19 січня, а також спалення дідуха, що ознаменує собою закінчення новорічного циклу зимових свят.

Катерина Качур