chrome firefox opera safari iexplorer

Екологи проти дозволу на полювання у заповідниках

15 грудня 2010 о 20:26

Київський еколого-культурний центр закликає народних депутатів України не ухвалювати законопроект про полювання у заповідниках.

Директор КЕКЦ Володимир Борейко повторно звернувся з відкритим листом до голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханням «не ганьбити Верховну Раду і не ухвалювати скандальний законопроект про полювання в заповідниках».

Як відомо, 2 грудня 2010 року у Верховній Раді зареєстровано Законопроект (реєстр.№7421) про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Депутати М.Комар, В.Камчатний, І.Рибаков, В.Каплієнко і Г.Задирко пропонують парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенного ландшафту біосферних заповідників, на території заказників, в охоронних зонах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Екологи нагадали, що у жовтні цього року аналогічний за змістом законопроект (реєстр. № 7288) був підготовлений народними депутатами В.Макеєнком і Л.Клімовим, однак, завдяки активній позиції екологічних організацій та ЗМІ, проект закону був відкликаний його авторами.

На переконання еколого-культурного центру, полювання в нинішніх умовах є не просто забавою, а екологічно небезпечним видом діяльності. За інформацією експертів, через полювання за останні 15 років в Україні чисельність кабана, козулі, диких гусаків, лосів та інших мисливських тварин знизилася на 30-70%.

На бік екологів став і Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, який направив відповідне звернення Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, де попросив роз’яснити позицію Кабінету Міністрів щодо активних намагань скасувати заборону на здійснення мисливства у заповідних зонах.

Віце-спікер наголосив, що у супровідних документах до проекту закону авторами не надано жодного аргументу, який свідчив би про екологічну допустимість мисливства на відповідних територіях, або вказував на те, що у січні 2010 року законодавець помилився, встановлюючи заборону на мисливство в зазначених на зонах.

«Переконаний, будь-яке рішення про послаблення чи зміну охоронного режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, включаючи біосферні заповідники, має прийматися лише з урахуванням обґрунтованих експертних висновків відповідних наукових, громадських та інших організацій екологічного профілю», — підкреслив він.

Віце-спікер також звернув увагу на те, що на сьогодні відсоток заповідності України ледь сягає 7 % проти європейських показників 12-15 % від території країни.

За матеріалами www.radioera.com.ua та http://tomenko.kiev.ua

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути