chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартувала акція «Збережи ялинку»

03 грудня 2010 о 00:55

Замість ялинки — зимовий букет. В Україні стартувала акція «Збережи ялинку». У такий спосіб екологи хочуть привернути увагу суспільства до проблеми масштабного вирубування хвойних дерев у новорічно-різдвяний період. Цьогоріч акцію розпочали з майстер-класу.

Зоя Ружин у виготовленні різдвяних прикрас не аматор. Майже десять років виготовляє і прикрашає ялинки для музеїв, виставок і державних органів. Втім ідея створити різдвяне дерево з гілок з'явилася випадково.

Зоя Ружин, заслужений працівник культури України: «Коли під Новий рік, я йшла підземним переходом, я згадала, що в мене нема вдома ялинки, я побачила гору ялинкових отаких гілок. І той же час я уявила собі на одному цвяху. В мене в голові конструкція в голові зразу».

Щоб зробити зимовий букет, озброїтися треба кількома метрами мотузки, оберемком гілок з хвойного дерева та прикрасами. Далі все залежить від уяви.

Зоя Ружин, заслужений працівник культури України: «Вдома може бути, картина висіти на цвяшку, може бути годинник. І не псувати стіну, а використати те місце уже із тим цвяхом, яке у вас є в квартирі».

Година праці — і на стіні справжня Новорічна гостя. Прикрашати її можна всім — від звичайних ялинкових іграшок до бубликів. Втім головна цінність цього зимового букету — збережені дерева. В новорічний період їх тисячами вивозять на ринки.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги: «Ми маємо з одного боку, дати в суспільство позитивні сигнали щодо формування інакшого ставлення. Але ми маємо змусити органи державної влади, місцевого самоврядування взяти під жорсткий контроль продаж цих ялинок».

Замість вирубаних екологи закликають прикрашати ялинки в горщиках. Їх можна купити або взяти в оренду тільки на різдвяні свята.

Фото з сайту http://www.ukraflora.com.ua
.

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі