chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки

26 січня 2011 о 19:43

Національний банк України ініціює вилучення з обігу монет номіналом 1 і 2 копійки. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Володимир Кротюк.

«Ці монети перестали бути мірою вартості, мірою накопичення. Практично ми їх додаємо і вже 4-5 років вони не повертаються в банківську систему, в обіг», – сказав він, зазначивши при цьому, що на виготовлення цих монет витрачаються значні кошти.

НБУ вирішуватиме питання вилучення цих монет спільно з Кабінетом Міністрів України. На даний момент проводяться відповідні узгодження даного процесу з урядовими структурами.

Водночас, Національний банк України вивчає доцільність введення в обіг купюри номіналом 1000 гривень.

«Поки що ми здійснюємо аналіз, чи достатньо у нас на сьогодні існуючих номіналів. Якщо результати аналізу покажуть, що є необхідність випуску банкноти номіналом 1000 гривень, то будемо вносити пропозиції. Поки таке рішення не ухвалене, і пропозиції такі не вносилися», — сказав В.Кротюк.

За його словами, НБУ планує у 4-му кварталі ц.р. випуск банкнот номіналом 200 гривень з удосконаленою системою захисту, при цьому істотних змін у дизайні банкноти не передбачається.

Що стосується удосконалення захисту на перспективу, то В.Кротюк зазначив, що Нацбанк, спільно з іншими центральними банками, планує використовувати спеціальний елемент, який зробить неможливим копіювання банкноти на принтері.

«У нас на 1 млн. банкнот 5 підробок. Якщо узяти ЄС, то там 67 підробок на 1 млн. банкнот. У нас 99,5% підробок — це підробки на принтерах, сканерах, мається на увазі, не на друкарському устаткуванні», — сказав В.Кротюк.

За його словами, у міжнародній практиці прийнято один раз на 4-5 років переглядати системи захисту банкнот.

Нагадаємо, на сьогодні у грошовому обігу України знаходяться банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 гривень.

За матеріалами УНІАН

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути