chrome firefox opera safari iexplorer

Тести з української вже друкують. У режимі суворої таємності

23 січня 2011 о 11:42

Тести з української вже друкують. У режимі суворої таємності. З долученими до процесу співробітниками не можна говорити, їхніх облич — годі показувати, адреса друкарні — теж конфіденційна службова інформація.

Вхід лише за персональними картками. Прохід — шлюзовий: доки дверей за спиною не зачиниш, наступних не відчиниш. Усі рухи фіксують камери спостереження. Журналістів попередили: знімати тутешніх співробітників — зась. Хоча вони надрукованих тестів у вічі не бачать і руками не торкаються.

Двоє операторів конвеєру мають справу лише з чистим папером. Від стрічки, якою рухаються готові зошити, їх відділяє скляна стіна. За неї є доступ лише в екстрених випадках і за присутності відповідального за інформаційну безпеку.

Тільки після того, як автомат запаковує зошити в пластик, їх торкаються руки спеціально проінструктованої людини.

Співробітники:

— Ми не можемо дивитися тестові зошити, не можемо заходити туди, за перегородку, не можемо приносити із собою мобільні телефони. Ніякого зв'язку в нас немає із зовнішнім світом.

На це суперсекретне виробництво нова директорка Центру оцінювання якості освіти запросила журналістів, щоб відзвітувати: друк тестів розпочали вчасно. Перших 8 тисяч примірників завдань з української мови вже надрукували. У режимі суворої конфіденційності.

Ірина Зайцева, директорка Українського центру оцінювання якості освіти:

— Усе сплановано таким чином, що люди, які займаються підготовкою тестування на певних етапах, — вони один з одним не контактують. Це вже робить інша група працівників. І так на кожній ланці.

Із кореспондентів узяли чесне слово, що вони нікому не викриють місця розташування виробництва. Щоправда, вчора його адресу разом з анонсом поїздки поширили самі — в Інтернеті через усі інформагенції.

Джерело: СТБ
Розділи: Новини освіти Освічена

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути