chrome firefox opera safari iexplorer

У старовинних особняках Києва будуть готелі і кафе

06 січня 2011 о 13:23

Старовинні київські особняки чекає нове життя – до Євро-2012 влада хоче їх відновити й проводити в них екскурсії.

Про це пише «Сегодня» з посиланням на голову комісії з питань культури Київради Олександра Бригинця.

Для цього, за його словами, майже в кожному старовинному будинку будуть створювати щось привабливе для туристів – сувенірні магазини, музеї, невеликі готелі, ресторани.

«Головне – щоб такі будівлі не перебудовували, оскільки пам'ятники архітектури не можна перебудовувати за законом. Великі виставки в них не розмістиш. Але, наприклад, вже є ідеї з приводу невеликих музеїв – наприклад, Малевича. Це будуть не його картини, а експозиція, пов'язана з життям художника. Або музей міщанського інтер'єру. Теж гарна ідея», — сказав депутат.

У список особняків, з якими будуть працювати, увійдуть 30-40 найвідоміших історичних будівель. Серед них — «Замок барона» і будиночок Сікорського на Ярославовому валу, знаменитий «Рожевий будиночок»та інші, відзначає видання.

Робити ремонт в особняках хочуть коштом інвесторів.

Однак, наголошує видання, зовсім не факт, що інвестори будуть берегти історичні особняки й робити в них лише сувенірні магазинчики і музеї.

Так, на «Замку барона», що на Ярославовім валу,1, вже давно висить оголошення про продаж. Історичний особняк продають за 12 мільйонів доларів, ще на 6 мільйонів, за словами продавця, потягне реконструкція.

Однак, як це не дивно, будівлю дозволяють повністю видозмінити і навіть розмістити парковку у підвалі.

Тим часом у мерії до ідеї зносів особняків ставляться негативно.

За словами заступника голови КМДА Леоніда Новохатька, ніхто пам'ятники історії зносити або перебудовувати не буде, оскільки це пам'ятки.

«Як тільки хтось з інвесторів цікавиться будівлею, ми тут же шукаємо історичні документи і тільки відповідно до них можемо дозволити реконструкцію», — сказав він.

Чиновник додав, що під час реконструкції заборонено перепланувати приміщення, прибирати старовинну ліпнину, обладнувати басейни, підземні парковки, встановлювати пластикові вікна, а також змінювати колір фасаду будівлі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути