chrome firefox opera safari iexplorer

Влада виховуватиме патріотичну молодь на «совкових» засадах

18 січня 2011 о 12:58

Головне управління освіти і науки КМДА спільно з райуправліннями опрацьовує питання відновлення військово-патріотичної гри «Зірниця» у Києві. Таким чином, влада посилюватиме патріотичне виховання молоді, йдеться у розпорядженні КМДА щодо відзначення 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни.

За словами заступника голови КМДА Леонід Новохатька, з цією ж метою у навчальних закладах міста щорічно проводяться уроки пам'яті, зустрічі з ветеранами.

Цього року учням запропонують написати сімейний літопис або створити фотолітопис про участь своїх родичів у захисті вітчизни.

Традиційно проводитиметься міська естафета пам'яті «Вони захищали батьківщину».

Кращі дитячі художні колективи виступатимуть зі святковими концертами для ветеранів, допомагатимуть в облаштуванні монументів, пам'ятників, для школярів проводитимуть автобусні екскурсії за програмою «Київ — місто-герой», повідомили у прес-службі мерії.

Також передбачена робота «тимурівських» і волонтерських загонів учнівської молоді. Юні кияни відвідуватимуть з вітаннями ветеранів війни вдома, у лікарнях, санаторіях, допомагатимуть їм по господарству.

«Столична влада сприятиме діяльності молодіжних організацій військово-патріотичного спрямування, продовжить практику присвоєння середнім навчальних закладам імен героїв Великої Вітчизняної війни», повідомили в мерії.

«Зірниця» — піонерська військово-спортивна гра у СРСР. Вона становила собою імітацію бойових дій, схожу на військові навчання.

У ході гри піонери ділилися на команди й змагалися в різних військово-прикладних видах спорту з ігровими елементами.

Гра була частиною системи початкового вишколу школярів у Радянському союзі.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути