chrome firefox opera safari iexplorer

Як «водохрестилися» у столиці. ФОТО

19 січня 2011 о 21:42

19 січня традиційно в столиці освячували воду і купалися у водоймах. Хтось робив це, слідуючи християнській традиції, а хтось за звичкою чи з метою оздоровитися.

Православні та греко-католики в цей день згадували Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. В деяких церквах столиці, зокрема у Церкві Успіння Богородиці Пирогощої, що на Подолі, почали освячувати воду ще зранку 18 січня. А вже наступного дня, на Водохреща, люди з повними та порожніми пляшками води юрмилися біля усіх церков.

Також воду посвятити можна було біля бюветів з артезіанською водою. Зазвичай, біля них в такий день з’являються великі черги. Воду освячує служитель церкви.

А для тих, хто особливо поспішав, розливали воду прямо на виході з метро. Зокрема, це можна було бачити на Гідропарку. Священник разом з тим продавав свічки та тримав урни для пожертв.

Люди вірять, що цими днями вода у всіх водоймах Землі стає святою і набуває цілющих властивостей. Такою водою навіть лікують хвороби. На цьому наголошують і у Церкві.

«Ми повинні ставитися до води зі святістю. Люди зберігають освячену на Йордан воду протягом цілого року, а хтось може і довше, щоб причащатися нею. До речі, на Йордан вода має таку святість як і причастя у церкві», — каже отець Роман, настоятель Ставропігійної козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці, що у центрі народознавства «Мамаєва Слобода».

Цього року мороз не так щипав за щоки тих, хто наважився не тільки напитися цілющої води, а й зануритися в неї. Крига була хіба що у маленьких чи закритих водоймах. Там любителі зимового купання прорубували собі ополонки. Натомість у Дніпрі можна було купатися де завгодно.

Оксана, морж-любитель:
— Щороку купаюся на Водохреща. Відчуття не передати, дух захоплює. Після купання цілий день настрій на висоті, аби такий щодня був.

Олег, морж-любитель:
— Я не уявляю, щоб на Водохреща не піти скупатися. Цілий рік же грішив, то хоч цього дня трохи гріхів у воді відмию.

З-поміж відомих політиків традиційно скупалися ті, хто робив це не раз. Зокрема, нагоди не втратив екс-президент Віктор Ющенко. Він занурювався у озеро на «Мамаєвій Слободі». А от чинний прем'єр-міністр Микола Азаров лізти у крижану воду не наважився. Він лишень освячував воду з берега на Оболонській набережній. А от Президент Віктор Янукович на Київських «моржів» не подивився навіть віддалік. Він поїхав з офіційним візитом до Японії.

Катерина Качур для «Рідної країни»

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути