chrome firefox opera safari iexplorer

Будинок Спілки письменників на Банковій все-таки заберуть?

28 лютого 2011 о 17:06

«Десь півроку, як почалася атака на все майно Союзу. Національні союзи, як і наш, фінансуються з держбюджету тільки частково», — пояснив «Газете по-киевски» Анатолій Крим, секретар Національної спілки письменників.

«Але це гроші тільки на зарплати апаратові і державні заходи, наприклад Шевченківські дні. А усе, що стосується утримання будинків, — ми повинні самі на це заробити. Уже не перший рік нам підвищують тарифи, причому на «особливих умовах», — заявив він.

«Хіба в Києві вода подорожчала в 25 разів, а податок на землю — у 12? Частину майна ми передали в оренду — це дозволяє нам зводити кінці з кінцями. Так давлять і на орендарів», — відзначив Крим.

За його словами, садибу намагаються забрати ще з 2003 року, адже «будинок фактично палац, інтер'єри порівнянні з Маріїнським».

5-метрові стелі з розкішною ліпниною. Шикарні каміни і печі, декоровані кахлями, люстри, мармурові підвіконня. У залі з темною обробкою і стародавніми меблями — стіл для засідань письменницького активу, відзначає автор матеріалу.

«Садибу намагаються забрати в нас ще з 2003 року — тоді, за чутками, у Віктора Медведчука народилася ідея розмістити тут Фонд Кучми, — продовжує Анатолій Крим. — За дивним збігом, у Союзі тоді намагалися створити розкол — були й ОМОН, і з'їзд під стінами президентського палацу».

«Якось просто приходили до Володимира Яворівського, вимагали віддати документи на майно. Ми розуміємо, що якщо не заплатимо місяць-два, просто прийде податкова, опише майно, і усе швидко продадуть у треті руки — навряд чи що удасться зберегти», — відзначив він.

Будинок побудований у 1879 році за проектом архітектора Володимира Ніколаєва в садибі Федора Трепова-старшого, незадовго до цього — першого градоначальника Санкт-Петербурга.

У 1896 році новим власником стає купець 1-ї гільдії Сіхма Ліберман, господар декількох цукрових заводів. Він добудував ліве крило і парадний вхід з пандусами. В одній з кімнат була улаштована іудейська молитовня з розсувним дахом: на свято Суккот господар цілий тиждень жив під зоряним небом.

У радянський час розсувний дах демонтували.

23 серпня

Інші дати
23 серпня відзначають:
  • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Розгорнути
Народився Анатолій Перепадя
(1935, с. Попелак Херсонської обл. - 2008) - український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Розгорнути
Народився Осип Маковей
(1867, м.Яворів, Львівська область – 1925)український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові. (Осип Маковей)
Розгорнути

Новини Дивитися всі