chrome firefox opera safari iexplorer

До України на ПМЖ найбільше приїжджає росіян

17 лютого 2011 о 23:51

У той час, як в Росії працюють 3,5 мільйони українців, росіяни посіли перше місце серед іноземців, які минулого року переїхали в Україну на постійне місце проживання.

Україна замикає десятку країн, які приймають значну кількість іноземців на постійне місце проживання. Минулого року до України, зокрема, з Росії приїхало майже 15 тисяч осіб. На другому місці серед мігрантів, що приїздять до України – молдавани, і третьому – турки.

Ті, хто приїздить з Росії, переважно, роблять це завдяки процесу, започаткованому ще за Радянського Союзу, – повернення на історичну батьківщину і возз’єднання сімей.

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко каже, що українська влада не має стратегії своїх дій стосовно мігрантів, і всі процеси відбуваються стихійно: «Не має якихось підходів, як це в Європі, чи США, коли є чіткі критерії, які мігранти більш потрібні, від яких потрібно захищатися. В Україні цілісної картини влада не має. Це є найбільшою проблемою. Іміграція є стихійною. Це може закласти серйозні проблеми у майбутньому».

Водночас, на тлі зменшення українського населення, міграція в країну, на думку експертів, викликає певну стурбованість. Вони вважають, що коли не налагодити заходи щодо адаптації або асиміляції приїжджих в Україну іноземців, існує, зокрема, ризик зіштовхнутися із змінами у складі населення.

З такими ризиками, нагадує експерт Андрій Биченко, вже мають справу Німеччина і Франція: «Україна, як менш потужна держава, з меншими економічними, а відтак, і іншими можливостями, вона також може зіштовхнутися з цими проблемами, і зіштовхнеться, коли мігранти за кінцеву мету будуть мати Україну, а не розглядатимуть цю державу, як транспортний коридор до Європи».

У той час, як росіяни їдуть в Україну, в самій Росії, яка також потерпає від притоку мігрантів, ще 2006 року була ухвалена державна програма сприяння добровільному переселенню в Росію співвітчизників, які проживають за кордоном. Проте, аналітики твердять, що ця програма не надто успішна.

Представниця Департаменту праці і зайнятості Кемеровської області Росії Людмила Сивих із колегами побувала в Чернігівській області.

Вона каже, що до Кемеровської області росіяни з України майже не повертаються: «З України практично ніхто…Здається дві сім’ї. Зараз точно не можу вам сказати. Зовсім небагато. Всього переїхало 16 сімей. Багато з Азербайджану, Вірменії, Казахстану. Тому ми приїхали в Україну, аби розказати, що існує така можливість переселення в Кемеровську область».

Разом з тим, за даними статистики, Україну за останній час полишило 15% працездатного населення. Втрати Києва від відтоку спеціалістів, за підрахунками експертів, складають приблизно 1 мільярд доларів щороку.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі